Céges lakáshitel?

Figyelt kérdés

Kapnék a cégtől, ahol dolgozom, lakáscélú hitelt, ha aláirom az ottmaradásom a kifizetéséig. Belemennének, hogy úgy csináljuk, hogy nem a nettó fizetésemből törlesszem, hanem csökkentenénk a bruttóm. Példaként, ha 100 ezerrel csökkenne a bruttóm, ami a nettómból 65 ezer, az havi 100 ezer befizetésnek számítana. Azt tudni kell, hogy mindenki be van jelentve rendesen, minden számlás, nincsenek feketepénzek.

Hogy lehetne ezt tisztán megoldani? Hülye példa, a cég mondjuk megveszi az ingatlant, majd ráirja a nevemre később? Vagy megveszem valami jelképes áron később?



2019. jún. 11. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen feltételek mellett, hogy csökkenne a bruttó, biztosan nem mennék bele - nekem ugyanis ez így baromi zavaros:

1.- a bruttó fizetésből az adókat és a járulékokat kéne vonni - nem a lakáshitelt.

2.- így teljesen zavaros, hogy mikor mennyi van kifizetve, meddig kellene ottmaradnod/fizetni, stb.


Amíg nincsenek tisztázva PONTOSAN a feltételek, addig felesleges matekolni.

2019. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Soha nem értettem meg, hogy ami nagyon egyenes, és tiszta, azt miért akarják elgörbíteni, és koszolni.


Írod, hogy nincsenek feketepénzek. Közben meg a munkáltató azon serénykedik, hogy legyen egy zavaros, számvitelileg, jogilag lekövethetetlen és teljesen szabálytalan ügye.


Én nem mennék bele semmiféleképpen...


"Hogy lehetne ezt tisztán megoldani?"

Úgy, hogy a cég előveszi a polgári törvénykönyvet, és annak megfelelően köt Veled egy megállapodást erre vonatkozóan. :)


Valamint ismerni az SZJA törvény előírásait, hogy milyen esetben, feltételek megléte esetén SZJA mentes ez a kölcsön Neked.

2019. jún. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.

Nem a munkáltató serénykedik ezen, hanem én.

Az egyszerűség kedvéért "kapok" mondjuk 10 millió Ft-ot. Havi 100 ezerrel csökken a bruttóm, tehát 100 hónap alatt kifut a dolog. Ez az összeg bent marad nyereségként a cégnél a valóságban.


Viszont ekkor a nettóm nem havi 100 ezerrel csökken, hanem csak 65-el. A 100 hónap alatt én csak 6,5 millió Ft-al kapok kevesebbet, tehát a 10 millióra a valóságban csak 6,5 milliót fizetek visza.

2019. jún. 12. 09:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ha az lenne, mindenki ezt csinálná.
2019. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem semmi...


Ha Te serénykedsz ezen, akkor már csak az a kérdésem, hogy melyik cég megy bele ilyenbe?!?!?!?


Valamint: Miként fog az ingatlan a tulajdonodba kerülni?


Felejtsd el! Csak a jól bevált, törvényes utat válaszd, és örülj, hogy egyáltalán olyan a munkáltatód, aki a lakásvásárlásodat támogatja.

2019. jún. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:

tavalyig adhatott a cég ingatlan vásárláshoz max. 5 millió vissza nem térítendő juttatást adómetesen. Ekkor elvileg megoldható lett volna, hogy papíron ilyet ad, de ti megdumáljátok, hogy valójában ez kölcsön, és a bruttódból fizeted a leírt konstrukcióban. Ez is azért necces lett volna egy komolyabb ellenőrzésnél, mivel a NAV nem szereti, ha valakinek csökken a fizetése, és ha ugyanakkor kapsz valami más, kedvezőbben adózó juttatást, akkor elég világos, hogy ez valójában adóelkerülési célú átcsoportosítás. (Minden béren kívüli juttatás - ami kedvezőbben adózik - csak plusz juttatásként fogadható el, ha bér helyett adják, akkor nem).


De idéntől nagyon megnyirbálták a béren kívüli juttatásokat, így ez is kikerült.


Az már, hogy a cég vegye az ingatlant, és később ajándékozza, nem járható, az ajándékozás is adó/illeték köteles. És millió hátránya lehet, ha egyelőre nincs a neveden.


Ami működik, az a kamatmentes vállalati kölcsön. Persze ezt a nettódból kell törleszteni, de 10 millióig adómentesen adható ingatlan vásárláshoz (egyéb esetben ha kamatmentes kölcsönt kapsz, akkor adózni kell az után a jövedelem után, amit azáltal értél el, hogy nem fizetted meg a piaci kamatot).

2019. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!