Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtettem befizetni az...

Elfelejtettem befizetni az adóbevallás szerinti adót, mi a teendőm?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, még diák. 2018 végén dolgoztam 2 hónapot, de mivel még sosem volt dolgom adóbevallással, nem is jutott eszembe, hogy kellene. Kollégiumban lakom, az adóbevallás tervezet a NAV-tól az otthoni címemre jött, amiről most szólt édesapám (nem a pontosságáról híres). A tervezet szerint van pár ezer forint "az adóbevallás alapján fizetendő adó"m. Ezt az összeget csak simán el kell utalnom egy számlára? Ez a "beszedési számla 10032000-06056353" lenne az? Lesz valamilyen bírság utólag, az egy hónap késés miatt?

2019. jún. 18. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Fizesd be, akarom mondani utald el - jelentéktelen kamatot fognak számolni rá.

De a közleménybe ne felejtsd el a nevedet beírni - különben nem fogják tudni beazonosítani, lekönyvelni.

2019. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt a kamatot, amit felszámolnak rá, hol tudom megnézni, küldenek róla valami értesítést?


Azt olvastam, az Ügyfélkapuban részletesebben meg lehet nézni a dolgokat, de majdnem 3 éve lejárt a jelszavam, nem tudok belépni.

Esetleg meg tudja valaki mondani, egyáltalán miért keletkezett fizetendő adóm, ha már egyszer a volt munkahelyem levont minden adót akkor és ott? Elronthattak valamit a könyvelésnél?


Bocsánat a sok kérdésért, de teljesen össze vagyok zavarodva, valaki legyen szíves, foglalja össze, ez az egész hogy működik :(

2019. jún. 18. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevet írjál a közleménybe, az sok embernek lehet ugyanaz, hanem az adóazonosítódat.
2019. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Utaláskor a közleményhez az adóazonosító jeled írd bele mindenféleképpen!


Mi nem tudjuk, hogy miért keletkezett befizetnivalód. Lehet, hogy jogos, lehet, hogy nem.


A késés miatt maximum késedelmi pótlékot fognak felszámolni. Ez jelenleg éves szinten a jegybanki alapkamat + 5 %-kal emelt összege. Tehát nem fogsz tönkremenni tőle.


A pótlékot minden tárgyévet követő év novemberében írják elő egy összegben. Tehát az idei évre vonatkozóan jövő év novemberében fogod látni a késedelmi kamatot az adófolyószámládon, akkor is válik esedékessé, nem pedig most. Ha annyira kis összegű, akkor nem is írják elő. Kis összegűnek az 5 ezer forint alatti számít.


Új jelszót az ügyfélkapuhoz igényelhetsz, akár "online", akár személyesen az okmányirodákban.

2019. jún. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as, jogos: már elküldtem, amikor eszembe jutott, hogy nevet ÉS adóazonosítót akartam írni - de már lusta voltam utána kiegészíteni, mert fáradt voltam, mentem aludni.

Köszi a kiegészítést, helyreigazítást :-)

2019. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jún. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!