Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudom kideriteni, hogy...

Hogy tudom kideriteni, hogy be vagyok e jelentve?

Figyelt kérdés
1 hete jöttem ki Németországba és beszélgettem egy sráccal aki itt van 1 Éve és mondta, hogy nem igen jelentik be az embert. Mert volt egy srác aki 1 hónap után felmondott és haza ment. Le akarta mondani a biztositását és ott derült ki, hogy nem is fizettek utánna semmit aztán megbüntették 600€-ra. Mondom ezt nem akarom bevállalni. Orvosnál lehet ezt megnézetni?

2019. jún. 20. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha először vagy kint, a munkaadó megkérdezi, hogy melyik betegbiztosítónál vagy. Az először kimenő magyaroknak nincs egy sem, akkor azt mondja, hogy válassz Te. (ez a munkavállaló szabadsága helyesen) Itt már egy magyar sajnos utána sem néz, hogy melyik az olcsó vagy pl. külföldön is fizető. Csak bemegy személyesen a legközölebbi helyre. 1. hibapont. Utána végülis ő jelentkezett be. Ha a munkaadónak csak annyit mondott volna, hogy jelents be például a TK (Techniker Krankenkasse-nál) akkor ez a cég küldött volna kérdőívet. 2. hiba. De a legnagyobb hiba, hogyha írásos szerződése van, amit a munkaadó és ő is aláírt, akkor ha azt elviszi a Krankenkasse-hoz, hogy íme, akkor biztos hogy rajta semmilyen összeget nem követelnek, hanem a Krankenkasse kegyetlenül behajtja a munkaadón. Hidd el. Hisz a magyar kollégán is be tudta hajtani a 600 EUR-t. Azaz ALÁÍRT MUNKASZERZŐDÉS. addig ne menj egy biztosítóhoz sem max. informálódni, de semmit alá nem írni.
2019. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Eddig az történt, hogy allá írtam a szerződést de semmi kérdés nem volt, hogy hol szeretnék biztosítás kötni meg ilyenek. A szerződésben erről egy szó sincsen csak a munkával kapcsolatban meg a szállással. Azt mondták valami kártya fog érkezni 2-3 héten belül
2019. jún. 23. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!