Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munka esetén milyen...

Alkalmi munka esetén milyen összegű jövedelem esetén kell adózni?

Figyelt kérdés

Alkalmi (munkaidőn kívül, a bejelentett 8 órás munkaviszonyomon felül) számítógépes munkákat végzek egy külföldi cégnek, (uniós országban, ha ez számít) amelyre Paypal-on kapok pénzt 3/4 havonta.

Sok mindent olvastam, de nem találok használható információt arról, hogy van-e szja kötelezettségem vagy nincs?

Van ahol azt írják ha évi 600 ezret nem meghaladó akkor nincs, de mi történik akkor ha meghaladom, illetve valós-e ez az információ?

Ha be kell jelenteni azt mikor kell megtennem? (a jövedelem kézhez kapása előtt/után)

Nagyon értékelném, ha valaki hozzáértő el tudná magyarázni, mert teljesen ködös az egész..

Köszönöm.



2019. jún. 25. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmi munka az egyszerűsített foglalkozás.

Ez nem az, számlát kellene adnod róla, hogy legális legyen a jövedelmed.

2019. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez üzletszerű tevékenység, amihez valamilyen vállalkozás szükséges, ha nem feketén akarod csinálni.

Kata főállás mellett havi 25.000 Ft.


A 600.000 az a saját megunt tárgyaid eladására vonatkozik.

2019. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van ahol azt írják ha évi 600 ezret nem meghaladó akkor nincs"


Ezt hogy a rabok aszába sikerült ebbe bele keverni? :D

Az évi 600ezer ft adómentesség a használt termékek eladására vonatkozik. :D

2019. jún. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez a KATA jó lenne szerintem, de ezt havonta akkor is fizetni kell ha nincs bevételem?

Mert mivel ez alkalmi munka lehet hogy egy évben egyszer kapok 3,400 ezret, aztán hónapokig nincs aktív munka tehát nincs jövedelmem, ilyenkor is fizetnem kell a havi 25. ezret? :/

2019. jún. 25. 16:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a kata hátránya. Viszont lehetsz másodállású egyéni vállalkozó, 0 a járulék, év végén pedig a nyereséged (nem a jövedelmed!) után kell adózni.
2019. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az alkalmanként végzett munka nem azonos az alkalmi munkával.
2019. jún. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Az alkalmanként végzett munka nem azonos az alkalmi munkával."


Na, sikerült is ismét összezavarni, pont ilyeneket olvasok, és nem tudom eldönteni hogy amit csinálok azzal mi a helyzet. :/


Akkor megpróbálom másképp.

Van egy főállásom napi 8 órában, és van egy külföldi ismerősöm aki júniusban felhív, hogy van 5 feladat. Ezt az 5 feladatot pár délután/hétvégén elvégzem és felírjuk hogy dolgoztam 20.ezer forintra. Egy darabig nincs tevékenység, szeptemberben ismét felhív hogy van 10 feladat, elvégzem arra ismét kapok 30 ezret.

Októberben látom hogy összejött pl 150 ezer, s akkor megkérem hogy küldje el paypal-ra, ahonnan leveszem a számlámra.


Tehát a kérdés az, hogy ez minek számít?

Ez a KATA jó ötlet lenne csak ez évi 300 ezer, és simán lehet hogy nincs annyi feladatom hogy megérje. :/

2019. jún. 25. 16:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sima másodállású egyéni vállalkozó legyél, könyvelőt szerezz, ő elmondja, mi merre.
2019. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem jelenteném be az ilyen rendszertelen fizetést. Nagyon sok mindenkinek van valami mellékes, legyen elég a NAV-nak, hogy a 8 órás munkáért ilyen sokat levonnak.
2019. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezért írtam én is korábban, amit írtam. Könyvelőként mondom, hogy ez tipikusan az az eset, amikor a kata kuka (amúgy sok más vállalkozásnak is az lenne, csak nem tudják, hogy van más lehetőségük is, ezért kell könyvelő), de másodállású egyéni vállalkozóként, nincs havi szinten fizetendő járulék és az év végi adót is a minimumra lehet levinni néhány, jogszabály által engedélyezett trükkel.
2019. jún. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!