Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem áfás katás vagyok...

Ha nem áfás katás vagyok (ev), akkor [. ]?

Figyelt kérdés

külföldi (osztrák, román, szlovén) számlázás esetén (szolgáltatás), áfás vagy áfa nélküli számlát kell kiállítsak? Közösségi adószámom van.


(ha jól rémlik a könyvelőm azt mondta, hogy áfás, de "kollégák", akik ugyanezt csinálják és rendszeresen számláznak külföldre, azt mondják, nem kell áfa rá...és tekintve, hogy a könyvelőm jó pár dolgot ba#zott el nem tudom kinek higgyek...új könyvelő keresése van folyamatban, csak még azt várom, hogy a mostani a legutóbbi elba#szását rendbe hozza)



2019. jún. 25. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
AFA mentesseg csak itthon ervenyes.
2019. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Így van, külföldre való számlázásnál nem járhatsz el alanyi mentes minőségben. Ez azt is jelenti, hogy áfabevallást kell készíteni, és még közösségi összesítő nyilatkozatot is kell leadni havonta. Természetesen az adó megfizetése mellett.


Ugyanez fordítva is igaz. Pl egy alanyi mentes katás mint te, hirdet a facebookon. A facebook egy áfamentes számlát fog kiállítani. A szépsége a dolognak, hogy mivel ez közösségen belüli szolgáltatás igénybevétel, ezt te nettón kapod, és még erre is neked kell megfizetni az áfát. Csodás az adórendszerünk :)


A könyvelőd lehet sok rosszat tett ellened, de ebben speciel igaza volt. Hozzám is rengeteg ilyen ügyfél jött, hogy az előző könyvelője ezt meg azt elrontott, aztán napokig, sőt néha hónapokig lehetett javíthatni a hibákat, akár évekre visszamenőleg is. Csodálatos a szakmánk :)

2019. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
szóval, akkor áfamentes számlát állítok ki, de csinálok áfabevallást és befizetem?
2019. jún. 26. 00:16
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Minden itt kérdező katás éppen könyvelőt vált. Persze.
2019. jún. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

2, gratulálok a válaszhoz.

Azt se tudod, kinek számláz. Magánszemély? Közösségi adószámmal rendelkező társaság?

2019. jún. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Te jószagú szent atyaúristen! Na látom katásnak nem kell könyvelő..... Vagy mégis?


Kulcskérdés: kinek számláz ? magánszemély vagy cég?

következő kulcskérdés: MILYEN szolgáltatást számláz?


És ezen kérdések függvényében lehet áfás, közösségi mentes, sőt kinti áfás áfa regisztrációs kötelem mellett is....


Mert hát ugye vannak ám kivételek....

2019. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ennyi, 6. De látod, van, aki anélkül tudja a tutit, hogy a részleteket ismerné.
2019. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Cég és minőségbiztosítás

A könyvelőmnek havi 8 ezret fizetek, privátban az elérhetőségeit is megadom, ha gondolod, meg elmesélem, miért kellett miatta szívnom, ha érdekel.

Nem mellesleg 2 napja nem lehet megint elérni

2019. jún. 26. 19:07
 9/18 A kérdező kommentje:
Amúgy, pont ezért volt az első dolgom könyvelőt keresni, mikor vállalkozást csináltam, mindenki a környéken őt ajánlotta, ehhez képest kb 3 elbaszása volt már kevesebb, mint 1 év alatt :( és most már mindennek utána kell kérdezzek. Mondanám, hogy ajánljatok egy jó könyvelőt, de őt is kb 4 ember ajánlotta nekem....ráadásul azokat az ajánlókat személyesen ismerem.
2019. jún. 26. 19:12
 10/18 A kérdező kommentje:
na, könyvelőm végre jelentkezett e-mailen...és kiderült, hogy a HIPA bevallásomat csak ma adta be (05.31 volt a határidő és márciusban kértem, hogy csinálja meg) és még több ponton rosszul is van kitöltve ... jövő hetem a NAVnál a OEPnél és
2019. jún. 26. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!