Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehetne tenni, ha a...

Mit lehetne tenni, ha a munkahelyemen a büfében a kasszások SOHA nem ütnek be semmit a pénztárgépbe?

Figyelt kérdés
Vagyis korrigálok, ha kártyával fizetek, azt néha beütik, de ha bárki készpénzzel fizet, azt soha. Nem tudom érdemes-e itt bírót játszani, de az is borzasztóan zavar, hogy mellé még irreálisan drága is...

2019. jún. 28. 06:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Minden fizetés előtt add össze magadnak mennyi lesz a végösszeg. Ha nem annyi, reklamálsz.
2019. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ugye ez csak álkérdés?

Te is nagyon jól tudod, mit lehetne tenni: feljelenteni őket a NAV-nál (névvel, mert azt hiszem, megszűnt a névtelen bejelentés).

De ha ezt egyenlőre nem akarod, ez Téged zavar, akkor először szólj nekik, hogy kérsz blokkot :-)

2019. jún. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Jelentsd be a NAVnál. Próbavásárlást fognak csinálni, ha nem kapnak nyugtát jön a bünti.
2019. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Aznnal rohanj a navhoz
2019. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
És neked ettől rosszabb az életed?
2019. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Egyeterke a kerdezovel adozzanak cdak mint ahogy mindrnki mas is adózik
2019. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj blokkot, ha zavar, akkor beütik. Az, hogy drága... kihasználja a lustaságot, kiszolgáltatottságot. Pl vásárolj máshol és vidd be azt, blokkot is kapsz és még olcsóbb is.
2019. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy olyan cégnél dolgozom, hogy a NAV ellenőrzéseket is előre be kell jelenti. És igen, azért zavar, mert nemár, hogy mindenki adózik, ők meg pofátlanul félreraknak maguknak akár naponta több tízezer forintot...Dolgoztam én is olyan helyen, hogy aki itt-ott nem ütött be dolgokat, nap végén 40 ezer plusszal ment haza. Ez egy ekkora cég esetében nem is tudom mennyi, főleg így, hogy alig ütnek valamit. Az egyiknek már szóltam, hogy kérek blokkot, az azóta is mindig ad, szerintem megjegyzett. De egy másik még pofát is vág, ha kártyával fizetek, mert ugye azt muszáj beütni...Szóval ja, tiszta szégyen.
2019. jún. 28. 17:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen a tulaj az, aki cseszegeti a dolgozót, hogy ne üsse be, és neki ebből semmi plusz nincs. Amúgy be vannak kötve a pénztárgépek, ha gyanúsan kevés a forgalom annak utána néznek. Pl könyveltünk egy kisebb konyhának. Ott is szóltunk, hogy üssék a gépet, mert látványosan veszteségesek. Kaptak egy ellenőrzést, aminek a vége egy komolyabb revízió lett és jól meg is büntették őket.
2019. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az a probléma, hogy olyan cégnél dolgozom, hogy a NAV ellenőrzéseket is előre be kell jelenti."


?????

Ez most komoly, hogy úgy "razziázik" a NAV a cégeteknél, hogy előre be kell jelenteniük?

2019. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!