Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik Cafeteria juttatas eri...

Melyik Cafeteria juttatas eri meg jobban?

Figyelt kérdés

Br 450 ezer Cafeteriat kapok.

Hogyan rendelkezzek felette?

Szep kartyara vagy keszpenzben kerjem? Nyilvan a keszpenz jobb lenne, de talan az en szemszogembol rosszabb az adozasa ugy hallottam.



2019. júl. 1. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem mondja meg, hogy neked mi a jó. Utazol, nyaralsz belföldön, jársz étterembe, sport rendezvényekre, bölcsődét veszel-e igénybe, lakáshiteled van-e?

Készpénzben a legmagasabb az adózása.

Én pl tartottam év elején a cégnél fogadóórát annak, aki igényelte, hogy át tudjuk beszélni hogy jár a legjobban a munkavállaló.

2019. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem veszek igenybe bolcsodet, noncs lakashitelem se. Es nem belfoldon terveznek utazni, kivancsi lennek , arra, hogy tudom h magasabb a keszpenzes jutattas adoja, de megis mennyivel? Egyaltalan nem eri meg ugy kerni? Etterembe meg csak -csak jarunk belfoldon, termeszetesen nyaralni is elmennenk belfoldon, abban az esetben, ha nagyon kedvezotlen az adozasa a keszpenznek.
2019. júl. 1. 14:13
 3/4 belapus ***** válasza:

Ha kedvezményes adózású elemeket választasz, akkor 334 ezer körüli összegből gazdálkodhatsz, ha bérként adózót, akkor 247 ezer forint körüliből.

Vannak adómentes elemek is, amelyet kulturális szolgáltatásra vagy sportrendezvényre szóló belépők vagy bérletek megvásárlására lehet fordítani.

Ha ilyen lehetőségek is válaszhatóak, akkor némiképpen módosulni fog a keret.

2019. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mindenkinek kuldtem zold kezet.

Arra lennek meg kivancsi, hogy milyen adozasi tetelekbol all ossze ezeknek a fajta juttatasoknak a bruttoja? Mik vonodnak es milyen szazalekkal le belole?

2019. júl. 2. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!