Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás bejelentése?

Figyelt kérdés

Be szeretnék jelenteni egy alkalmi munkavállalót. Azt már megtaláltam, hogy a bejelentés (19T1042E) megtétele után a NAV nem küld értesítést arról, ha rendben van a dolog, csak akkor ha valami gond van.

Viszont a munkavállaló mikortól dolgozhat?

Kapok a tárhelyemre 3 értesítést a bejelentéssel kapcsolatban. Az első egy feladási igazolás, amivel elismerik, hogy átvették. A második egy letöltési, amivel értesítenek, hogy a NAV megkapta. A harmadik pedig egy nyugta, miszerint a feldolgozás megkezdődött.

Az első kettő szinte egyszerre és azonnal meg szokott érkezni, a harmadikra azonban sokszor órákat kell várni.


A munkavállaló mely dokumentum megérkezésétől számítottan kezdhet el dolgozni?


Másik kérdés szintén ezzel kapcsolatos: ha feladok éjszaka 23-kor egy bejelentést, amiről rögtön megérkeznek az igazolások, viszont a nyugtája csak másnap 02-kor jön meg. Az melyik napi bejelentésnek minősül? Logikusan úgy gondolnám, hogy az első napi, de kérnék egy kis megerősítést.


2019. júl. 11. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal, másodpercre pontosan rögzíti a NAV rendszere a bejelentést. Onnantól kezdve dolgozhat a munkavállaló függetlenül attól, hogy mikor küldik róla a sok gyújtósnak valót. :)
2019. júl. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván van könyvelőd, hiszen a járulékbevallást nem te fogod küldözgetni. Tudom, nyaral...
2019. júl. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Attól a pillanattól dolgozhat, hogy bejelentetted őt. Mindegy mikor kapod a nyugtát.


Másik kérdés szintén ezzel kapcsolatos: ha feladok éjszaka 23-kor egy bejelentést, amiről rögtön megérkeznek az igazolások, viszont a nyugtája csak másnap 02-kor jön meg. Az melyik napi bejelentésnek minősül? Logikusan úgy gondolnám, hogy az első napi, de kérnék egy kis megerősítést.


Ezt nem teljesen értem, a bejelentés dátumát te írod be. Ha 1-en 23:00-kor jelentesz 1.-ere,akkor 1-en 23:00-00:00-ig dolgozhat, tehát este nem jelentheted be az aznap délelőtt dolgozó embert. Ha a bejelentés 2.-ara szól, akkor 2.-a 00:00-00:00-ig van bejelentve, bármikor dolgozhat a nap folyamán.

2019. júl. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
1819 a nav száma, az ilyen kérdéseket is megválaszolják. Mindig segítőkészek voltak.
2019. júl. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 A válaszom egyszerűen nem. Nincs könyvelőm, és a járulék bevallásokat is én fogom küldözgetni.


#3 A második kérdésemben is volt logika, csak legfeljebb rosszul fogalmaztam meg, illetve mivel az elsőre a válasz az volt, ami, már okafogyott is lett.

Azért kérdeztem, mert ha jól értem, aznapi bejelentés esetén a bejelentéstől számított 2 órán belül tudom törölni a bejelentést, ha viszont még előtte lévő nap jelentek, akkor az adott nap 9 óráig. Én leginkább este, éjszaka érek rá ilyesmire, tehát ha a példádnál maradva 2-án 8-ra beszéltem meg a munkavállalómmal a kezdést, akkor semmiképpen nem jó, ha 2-án hajnali 1-kor adom fel a bejelentést, mert 8-kor, ha kiderül, hogy mégsem jön, már nem tudom töröltetni. Tehát jobban járok, ha még elsején 23:58-kor adom fel, még ha a nyugta csak másodikán is érkezik meg, mert akkor még adott esetben tudom töröltetni a munkavállalót, ha nem jelenik meg.

2019. júl. 12. 00:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Az szép lesz, ha már ez is gondot okoz (mármint a bevallás)
2019. júl. 12. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!