Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Örökléssel kapcsolatos kérdés?

Örökléssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Édesapám már benne van a korban. Van megtakarított pénze. Nem szeretné hogy ha meghalna akkor nekünk adózni kelljen belőle. Bankszámlán tartja. Nem vagyok tisztában ilyesmivel hogy működik, mennyit kell adózni stb...

Azt mondja menjek be vele a bankba és intézzük el hogy az én nevem is szerepeljen a bankszámlájánál és hogy kártyát is kapjak hozzá, hogy fel tudjam venni a pénzt ha úgy adódik, hogy ne kelljen adózni utána.

Ez járható út így?


2019. júl. 13. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem járható így, mert hiába vagy te is számla tulajdonos, halál esetén a hagyatéki tárgyalásig zárolni fogják a számlát.

Többes számban beszélsz, van testvéred? A törvényes örökösök öröklés adómentes, nem kell semmit fizetni utána.

2019. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyen haláleseti rendelkezést és akkor a kedvezményezett felveheti a bankszámláról a pénzt, nem kerül hagyatéki eljárás alá.
2019. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Többen vagyunk testvérek igen. Egyébként én is sejtettem hogy ez nem járható út. Nem tudom mert édesapám hozta ezt fel, ő azt mondta pénz öröklése után adózni kell és ezt akarja elkerülni. Utánna kéne kérdeznem pontosan hogy is van ez.
2019. júl. 13. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Valóban kell - de az egyenes ágú örökös számára adómentes.
2019. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Az örökség SZJA szempontjából adómentes, rokonsági foktól függetlenül.


Egyenesági rokonok közötti örökség pedig illetéket sem kell fizetni.


Jelenleg felesleges apukád aggodalma.

2019. júl. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
(De nem volt ez mindig így, a "haláladót" 2008-2009-ben az akkor ellenzéki MDF javaslatára, ötpárti egyeztetés után törölte el az MSZP kormány. Ezért emlékezhet apukád másra.)
2019. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2019. júl. 14. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!