Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Anyák 4. gyermek utáni SZJA...

Anyák 4. gyermek utáni SZJA mentessége kikre fog vonatkozni?

Figyelt kérdés
Bevezeti a kormány, hogy a négy ill. többgyermekes anyákat életük végéig felmentik a személyi jövedelemadó alól. Ez mindenkire fog vonatkozni vagy csak egy bizonyos dátum után születettekre?

2019. júl. 14. 05:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Például az én anyámra nem. Meghalt az egyik gyermeke 28 évese, ergo felnevelte. De a rendszer nem ismeri el a megszületését se az új törvénnyel.
2019. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen nem igaz, első...


Itt a jogszab szövege:

Négy vagy több gyermeket nevelő anyának minősül az a nő, aki vér szerinti vagy örökbefogadó szülőként az általa nevelt gyermekre tekintettel

3

a) családi pótlékra jogosult, vagy

b) családi pótlékra már nem jogosult, de jogosultsága legalább 12 éven keresztül fennállt,

és az a) és b) pontban említett gyermekek száma a négy főt eléri, azzal, hogy a b) pont

szerinti gyermekkel esik egy tekintet alá az a gyermek is, aki után a családi pótlékra való

jogosultság a gyermek elhunyta miatt szűnt meg.

2019. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van nem igaz, ezért mondták a Navnál neki, hogy nem jogosult rá. Van a törvény, meg van a Nav, akik saját belátása szerint dönt.
2019. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

figyelj, a tv ki sincs hirdetve, ergo a nav nem tud még belőle dolgozni...

Annak az értelmi képességét meg nem vitatom, aki már a tv kihirdetése előtt megy és kíváncsiskodik,.

2019. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden 4 gyerekesre. Annak jó, akinek már legalább 1-2-3 gyerek kirepült, s nem kap rájuk családi adókedvezményt. Pl. nekem remélhetőleg jó lesz. Már csak a pici után kapok (a nagyok beszámításával adókedvezményt), 33 ezer ft-ot, remélhetőleg ezen kívül kapom még a plusz 47 ezret (szja). Így várhatóan 47 ezerrel nő majd a fizetésem.
2019. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is azért tévedtem ide, mert kíváncsi vagyok rá, hogy minket érint-e az SZJA mentesség? Nekünk 4 gyermekünk volt, de egyikük meghalt, még nagyon kicsi korában sajnos. Akkor ezek szerint megkapjuk...
2019. júl. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hatodik vagyok. Nem biztos, hogy jól értelmezem a jogszabályt...
2019. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!