Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókedvezmény akkor is igénybe...

Adókedvezmény akkor is igénybe vehető ha nem az adott hónapban van adózott jövedelmem?

Figyelt kérdés
Tavasszal volt csak jövedelmem, viszont nyáron és ősszel semmi. Két gyerekre ez esetben is igényelhető a 40 ezer /hó családi adókedvezmény? Az nyilvánvaló, hogy havonta így nem lehet kérni, hiszen munkáltató sincs már. De utólag az éves bevallásban mind a 12 hónapra kérhető? Attól függetlenül, hogy a bevétel csak tavasszal jelentkezett?

#adókedvezmény #változó bevétel
2019. júl. 14. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
ADÓKEDVEZMÉNY. Ha nincs adód, akkor miből szeretnéd igénybe venni? Ha volt pl. 4 havi jövedelmed, akkor a 4 hónap alatt levont adóból tudod igénybe venni. Mivel utána már nem volt adód, nincs miből igénybe venni.
2019. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Pontosítok, még mielőtt valaki beleköt: nem a 4 hónapra levont adódból, hanem a 4 havi munkabérednél (ből) tudod érvényesíteni az adókedvezményt.
2019. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, az éves bevallásban a kevezmény jogosultsgi hónapokra jár, nem bérezett hónapokra.
2019. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"ADÓKEDVEZMÉNY. Ha nincs adód, akkor miből szeretnéd igénybe venni? Ha volt pl. 4 havi jövedelmed, akkor a 4 hónap alatt levont adóból tudod igénybe venni."


Ezzel tisztában vagyok. Ezek szerint én nem írtam világosan vagy te nem értetted a kérdést. Van elég adó, de az tavasszal volt. Ettől függetlenül kérhetem jún, jul, Aug, szept, okt, Nov, Dec hónapokra is?


Ha az éves bevételem 12-vel osztom akkor egy hónapra jut annyi ami elég.


Így már érted a kérdést?

2019. júl. 14. 21:34
 5/8 A kérdező kommentje:

"igen, az éves bevallásban a kevezmény jogosultsgi hónapokra jár, nem bérezett hónapokra."


Oké köszi, ez volt a kérdés. Ezek szerint te értetted. Nagyon köszi!!

2019. júl. 14. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is értettem a kérdést, de akkor leírom, miért írtam azt, amit: hiába van 12 jogosultsági hónapod és arra 500 ezer ft adókedvezményed (12 X 40 ezer ft/hó), ha pl. 4 hónapig csak minimálbért, azaz bruttó 149- ezret kaptál - ez 4 hónap alatt bruttó 596 ezer ft - ebből nem tudsz 500 ezer ft adókedvezményt érvényesíteni, mert vannak olyan levonások is, amiből nem lehet érvényesíteni. Ezért írtam, hogy csak abból az összegből lehet.
2019. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
500 ezer ft helyett 480 ezer adókedvezmény, bocs, elszámoltam, késő van már :-)
2019. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó oké, de azt hittem nem néztek annyira hülyének hogy nem létező adóból akarok visszatérítést, ez bennem fel se merült, nem is volt kérdés. Van elég adó éves szinten, csak nem minden hónapban.
2019. júl. 15. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!