Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a nav készítette az adóbeva...

Ha a nav készítette az adóbevallást akkor is megkapom a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Elkészítettem a bevallásom könyvelővel amit postára is adtam,pár napra rá jött egy levél hogy ők készítették el és mivel a megadott határidőig én nem küldtem el számukra ezért az az érvényes amit ők készítettek.

Így fogalmam sincs hogy kapok e vissza vagy sem.

Ma járt le a 30 munkanap ami szerint megkaphatom.


2019. júl. 15. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Én munka nélküli lettem, álláskeresésinél meg elfelejtettem jelezni. Nem adják automatikusan, kormányablakban kellet intéznem, utólag fizették ki
2019. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Nav csinálta a bevallásom, de az adókedvezményt külön kellett intéznem. Még mielőtt elfogadtam volna a tervezetet, bementem a legközelebbi navba és 5 perc alatt megcsinálták nekem.
2019. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Így fogalmam sincs hogy kapok e vissza vagy sem."


Akkor nem árt utána nézni. Gondolom, nincs ügyfélkapud. Ha nincs, akkor van egy utad a NAV ügyfélszolgálatára, hogy rendezd dolgaid, és ha még jár, akkor érvényesíteni tudd a családi kedvezményt.

2019. júl. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Önrevíziót kell beadni és akkor már simán kiutalják egy hónapon belül.
2019. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Máj, 20.-a volt a bevallási határidő. Ha eddig nem adtad be és a NAV által készített tervezet lett elfogadott, akkor gyakorlatilag a könyvelőd által elkészített bevallás sem elfogadott. Mivel a máj. 20-hoz képest a 30 nap is bőven lejárt (a kifizetéshez) - így nem kapod meg az adókedvezményt, csak úgy, mindenképpen be kell menned, a könyvelőd által elkészített bevallást vidd magaddal (1 példány nálad kell, hogy maradjon) és kérj önrevíziót - ennek keretében kérheted a családi adókedvezményt is.
2019. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Épp ma csináltattam meg az ügyfélkapum,hol tudom ott megnézni?
2019. júl. 16. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:

A magyarorszag.hu oldalon belépsz az ügyfélkapudon. Ott keresel egy olyat, hogy "eBEV-szolgáltatások. Rákattintva átvezet a NAV rendszerbe.

Felül egy olyan fülre kattintasz, hogy Szolgáltatások, Majd az Adószámla és pótlék-on belül az Adószámlára kattintasz.

Továbbiakban Új lekérdezés, majd a bejött táblánál rákattintasz a Lekérdezés indítására. A táblában nem kell beírni és javítani semmit sem, amit beírt a rendszer, az úgy jó lesz.


Az indítás után az alsó táblába beviszi a rendszer a lekérdezést, majd egy kis idő után kék színnel kiírja, hogy Elkészült eredmények. Ha arra rákattintasz, az alatta lévő pdf. ikon színesre vált. Arra kell kattintani és a rendszer letölti a gépedre pdf-ben az adófolyószámládat.


Azt megnyitva a 103 adónemet megkeresve látható, hogy fizetési kötelezettséged van (arról már értesített volna a NAV), vagy visszaigénylésed. Ott lesz az összeg is egy 2019. május 20. dátum mellett.


Jó bonyolult, akár az egész közigazgatás. :)

2019. júl. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm sikerült. Mondjuk már voltam bent tegnap, és egy újbóli -önreviziót kellett csinálni mert automatikusan nem jár a családi adókedvezmény.
2019. júl. 18. 23:03
 9/9 A kérdező kommentje:

Ahogy itt mindenki mondta.

Szóval hálás köszönet nektek! Sajnos én ezt eddig nem tudtam,és fogalmam sincs miért a május utolsó napja volt a fejemben hogy az a határidő. De köszönöm megoldódott.

2019. júl. 18. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!