Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bármivel állíthatok ki számlát?

Bármivel állíthatok ki számlát?

Figyelt kérdés

A kérdésem konkrétan arra vonatkozna, hogy KATA-sként szeretnék külföldi partnerem számára kiállítani egy számlát. Ezt megcsinálhatom akár egy Wordben is?


Tudom hogy vannak erre szoftverek, de egyelőre nem szeretnék előfizetni egyikre sem, mert sok idő után ez az első kiállított számlám és nem vagyok benne biztos, hogy lesz még ilyen. Köszi előre is!



2019. júl. 17. 11:10
1 2
 1/18 xswerdy ***** válasza:
100%
nem, számlázóprogrammal (van ingyenes is), vagy számlatömbbel tudsz számlát adni
2019. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A KATÁ-hoz nem értek, de a számla szigorú számadású dokumentum. A számlatömböt sem lehet csak úgy megvenni és használni, hanem azt külön rögzíteni kell egy nyomtatványon.

Be kell írni a típusát, kezdő- és záró sorszámát, a használatba vételének kezdetét.

A szoftvernek pedig olyannak kell lennie, ami hasonló tulajdonsággal bír. Pl. ne lehessen manipulálni.

Pl. ne tudja a használó megtenni, hogy töröl egy számlát, mintha nem is létezett volna, vagy lementett állapotot visszatölt, hasonló manipulatív céllal.

NAV által elfogadott kell.

2019. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nav online számlázója ingyenes, csak be kell jelenteni a Szamlazo nyomtatványon, vagyis bármilyen programot le kell jelenteni, kivéve a papíralapú tömböt.
2019. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 5-600 Ft-ba kerül egy számlatömb, vegyél egyet. Ahogy az előző is írta, ezt fel kell vezetni a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó lapjára (ez nagyjából 40 forintba kerül).


Ha online akarsz, akkor van egy csomó, nav által is elfogadott ingyenes program. Én a vállalkozásomhoz a www.billingo.hu oldalt használom, nekem ez bejött, felhasználóbarát a felülete, faék egyszerű, csomó mindent lehet automatizálni és ingyenes. De használhatod a nav saját számlázóját is, ami szintén ingyenes ( [link]


Azt azért tudd, hogy ha online számlázót használsz, akkor azt egy nyomtatványon be kell jelenteni a nav felé.


Szóval ezek közül válassz, az ilyen word és hasonló dolgokat pedig felejtsd el, mert nagyon csúnyán megütheted a bokádat.


Plusz az nem túl releváns, hogy katás vagy vagy sem (max annyiban, hogy kötelező rákerülni a számlára, hogy "kisadózó"), inkább az a kérdés, hogy áfás vagy-e vagy pedig nem. Érdeklődd meg a könyvelődnél, hogy külföldre pontosan hogyan számlázz, mit kell ráírnod, közösségi adószám esetleg, stb.

2019. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Először is sürgősen keress egy könyvelőt, ha még nincs, aki elmondja neked, hogyan kell kiállítani egy számlát, mit kell tartalmaznia egy számlának, főleg a KATA-snak.

A külföldre számlázás még plusz problémákat okozhat: ha szolgáltatás, akkor ÁFA-nem ÁFA kérdés is bejátszik, esetlegesen közösségi adószám, stb.


A számla szigorú sorszámozású - nem olyan, hogy Wordben szerkesztek egyet :D

Ha nem akarsz szoftvert, akkor elmész egy nyomtatványboltba, elviszed a vállalkozóiról a NAV-tól kapott papírodat az adószámmal, személyivel és veszel egy számlatömböt, ami átutalásra is jó.

Amíg nem találsz könyvelőt, addig meg itt, aneten tudsz tájékozódni a számla kiállításának feltételeiről:

[link]

2019. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

én nagyon megjártam katásként a könyvelővel...javaslom, hogy a 1819-et hívd fel,vagy menj be a legközelebbi nav kirendeltségre!


egyébként, ha a számlatömbös számlát mellékeled, akkor csinálhatsz hozzá "számlát" Wordben is, de a NAVos számlázóval jobban jársz


ha a navos tanácsadás után úgy érzed könyvelőre van szükséged, akkor viszont nagyon nézz utána, hogy kivel kooperálsz és kössetek írásbeli szerződést rendesen az elvárásaiddal!

2019. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért mert egy könyvelővel megjártad, még nem kell általánosítani. Egy vállalkozónak igenis szüksége van könyvelőre, itt az élő példa. Az szerintem teljesen alapnak kéne lenni, hogy a könyvelő és közted van írásbeli szerződés mindkét fél jogaival, kötelezettségeivel, stb. A nav majd segít dolgok meg legalább annyira rizikósak, mintha bárki mástól kérnél tanácsot. Elég sok ügyem van velük és néha olyan blődségeket mondanak, hogy aki csak kicsit is ért hozzá, azonnal rosszul lesz. Arról nem is beszélve, hogy bemegyek a navhoz, az ottani ügyintéző kislány azt mondja, hogy "A", aztán átmegyek egy másik kirendeltségre, ott pedig azt mondja az ügyintéző, hogy "B". Szóval azért én abban sem bíznék meg vakon. Elég sok vállalkozó került már bajba a nav ostoba tanácsai miatt is sajnos.
2019. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Könyvelő vagy nem, NAV vagy nem, egy dologban azért biztos, hogy mindenki egyet fog érteni velem: ahhoz, hogy valaki vállalkozó legyen, az lenne a minimum, hogy az alapvető vállalkozási és számlakibocsátási dolgoknak utánanéz a neten - ha már a pénzt sajnálja rá.


De sajnos manapság a vállalkozás abból áll, (sokaknál), hogy nyitok egy online igénylést és máris "vállalkozó" vagyok :-( És halvány lila fogalmuk nincs legalapvetőbb dolgokról.

2019. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért engem érdekelne ez a nagyon megszívtam a köynvelőmmel történet, mert ezek 90 %-a arról szól, hogy a kedves vállalkozót nem érdekli a törvény, megy a feje után, aztán a köynvelőre tolja, hogy miért nem volt erélyesebb.
2019. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

utolsó:

rosszul jelentett be, ami miatt piros lett a tb-m és szerinte ő beküldött mindent - nav rendszerében nincs semmi a Tmittudomén milyen nyomtatvány korábbi beadásáról

elfelejtette mondani, hogy két tevékenységi körömhöz kellene mérnöki kamarai tagság - kormányhivatalban rendeztük

elfelejtette, hogy be kellene jelentkezzek a hipara - én jelentem be magam, késve, de rendes volt az önkormányzati adóhatóság

késve küldte be a hipa bevallást, és rosszul - természetesen én voltam a hibás, mivel én jelentkeztem anno be (valahogy érdekes csak akkor jutott eszébe beküldeni, amikor rákérdeztem, hogy hol van, mert nem találom)

rosszul adta be a kata bevallásom (5 számlám volt tavaly) - természetesen ő jól adta be csak hülye a nav (nem töltötte ki azt a pótlapot, amin az 1 millió feletti nyilatkozatot kellett megírni)

rosszul adta be az szja bevallásom

emellett akárhányszor kérdeztem tőle valamit, az volt a válasz, hogy ne problémázzak már, ő tudja mit kell csinálni --- csak amikor be kellett volna menni a navhoz, meg az oephez rendezkedni, amit elbacott, akkor valahogy hirtelen sose ért rá, de utólag még meg volt sértődve, hogy én bementem és elrendeztem...azon is megsértődött, hogy kirúgtam

2019. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!