Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan eladás után szja be...

Ingatlan eladás után szja be nem fizetése?

Figyelt kérdés

Kb 600ezret kéne majd adóznom jövőre, mi van ha nem fizeti ilyenkor be valaki? Rájönnek erre, ha nem tünteti fel az ember az adóbevallásában? Vettem is egy lakást az előzőleg eladott árából, ha ez hozzátesz valamit a történethez.


Illetve mekkora büntetés lenne kb ennyi adócsalásra? :D



2019. júl. 18. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem... nyilván nem fognak rájönni!
2019. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Mivel az ingatlan adásvételek "átfutnak" a NAV-nyilvántartásában is, idővel kibukhat a dolog, de nem feltétlenül.


Büntetés? Az eltitkolt adóköteles jövedelem utáni SZJA + a késedelmi pótléka + a bírság, ami kb. a kettő duplája.


Nem egyszerűbb inkább bevallani, kérni rá részletfizetést, vagy mérséklést?


"Vettem is egy lakást az előzőleg eladott árából, ha ez hozzátesz valamit a történethez."


Nem tesz hozzá semmit, hacsak azt nem, hogy lényeges információ egy adómérséklés kérésénél.

2019. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az adomerseklest megszokták adni általában? Hány % szokott lenni?
2019. júl. 18. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha eladtad a lakást és X időn belül (ezt most fejből nem tudom) veszel egy másik lakást, akkor csak akkor kell adózni utána, ha hasznod keletkezett belőle és akkor is csak a haszon után.

Pl. ha eladtad 30 millióért és vettél 25 millióért, akkor csak az 5 millió után kell adóznod.


Ha adót kell fizetned és nem teszed meg, az tutira ki fog bukni, ebben biztos lehet- nem olyan "feledékeny a NAV.

És nem adómérséklést lehet kérni, hanem RÉSZLETFIZETÉST.

2019. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"Pl. ha eladtad 30 millióért és vettél 25 millióért, akkor csak az 5 millió után kell adóznod"

Ekkora marhaságot!


A 30 milliós mióta az övé, ez a lényeg, meg mekkora nyereséggel adta el.

2019. júl. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, az tényleg hülyeség hatalmas hülyeség. :)


5 év alatt fokozatosan csökken az szja nagysága. Nekem viszont 15% a szerzett haszonra, abból lett / lesz ez a 600k.

2019. júl. 19. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon "örülök", hogy szerintetek hüleség, amit írtam - pedig csak annyi történt, hogy a régi törvényre emlékeztem, ami azóta megváltozott.

Hogy mennyire nem csak én estem bele ebbe a csapdába, azt jól szemlélteti ez a kérdés is, ahol elkövették ugyanezt a hibát. Az általam belinkelt kérdésnél a 4-es válasz a helyes, valóban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

2019. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"És nem adómérséklést lehet kérni, hanem RÉSZLETFIZETÉST."


Adómérséklést, részletfizetést és halasztás is lehet kérni.


Mérséklés általában akkor játszik, ha az adó megfizetése a megélhetésed/háztartásodban élők megélhetését veszélyezteti. Vagyonfeltárás előzi meg.


Részletfizetés szintén hasonlóképpen működik, kivéve az automata részletet, amit a törvény biztosít, ha a teljes tartozás az 500 ezer forintot nem haladja meg. 500 ezer forintig nincs vagyonfeltárás, maximum 12 hónapra kérhető, és nem érdekli az államot, hogy miként fizeted be, AUTOMATIKUSAN megadják.

Ha meghaladja az 500 ezret, akkor már van vagyonfeltárás, és ha nem látják biztosítottnak a részletek megfizetését, nem biztos, hogy megadják.


Halasztás: Ha egy későbbi időpontban tudnád megfizetni. A megfizetést alá kell támasztani valamilyen irattal. Például tartozik Neked valaki, és 8 hónap múlva jár le a fizetési határidő, Te akkor tudnád, és abból rendezni az adótartozásod. Vagy kártérítést kapsz valahonnan X. Y. időpontban, és abból rendeznéd a tartozásod. Stb.

2019. júl. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!