Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly napi bejelentovel...

Kiss Imre László kérdése:

Tavaly napi bejelentovel voltam dolgozni takarító szolgálatnak. Ugye nem fizettek tbt utánam. Utólag azokra a napokra kifizethetem én? A tb igazolás kiadásához kellene, csak 30 nap megszakítás lehet, nekem 38nap volt.

Figyelt kérdés
Mit tudok ilyenkor tenni. 2 év folyamatos munkaviszonybol származó tb kellene
2019. júl. 18. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor azt buktad is. Nem volt folyamatos munkaviszonyod, szóvel ennyi.
2019. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiába fizeted be az eü szolg járulékot, azzal nem válsz biztosítottá.
2019. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem azokra a napokra kell befizetni a TB-t, amikor napi bejelentővel dolgoztál, hanem az egész hónapra, illetve arra az időszakra, amikor nem volt munkaviszonyod, csak napi bejelentésed, azaz alkalmi munkád.

Ha pl. júliustól dec. 31-ig dolgoztál napi bejelentéssel, akkor jelenleg 6 havi TB-vel (havi 7.500 ft) tartozol a NAVnak, ami jelenleg kb. 45 ezer ft.


Ha a babaváró hitel miatt kérdezed, akkor van még egy rossz hírem: nem 2 év, hanem 3 év folyamatos TB jogviszony kell hozzá.


"A Babaváró hitel - feltételek és részletek

Maximum 10 millió forint hitelösszeg

Akár 20 éves futamidő

Szabadon felhasználható (hitelkiváltásra is!)

Kamatmentes, ha az igényléstől számított 5 éven belül gyermek születik

Maximum 50 000 Ft havi törlesztőrészlet

Csak házaspárok igényelhetik 2019. július 1-től

A feleség életkora 18-40 év

Három év folyamatos TB jogviszony legalább az egyik félnek"

2019. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3, egyáltalán nem biztos, hogy fizetnie kell, de nem is ez a kérdés (38 nap megszakítás alatt simán lehet eü szolgra jogosult, ha a megelőző jogviszony legalább ennyi ideig fennállt).
2019. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet falusi CSOK-hoz kell neki, ahhoz 2 év kell 3 gyerek esetén. A 2 évnek mindenképp munkaviszonyból származó bejelentett munkahelynek kell lennie. A napi bejelentés semmit se ér, illetve az se számít, ha magadnak fizeted a TB-t, azt a 7000 pár száz Ft-ot, mert abból nem keletkezik biztosított jogviszony, csak ingyenes orvosi ellátásra vagy jogosult állami kórházakban és rendelésen.
2019. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!