Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy autószalon vásárol egy...

Egy autószalon vásárol egy autót? Mit könyvelsz?

Figyelt kérdés

Megkaptam ezt a kérdést egy állásinterjún és nem tudtam rá kapásból a választ pályakezdő pszü-sként.

Nagyon gáz?

Igazán azt sem tudom, hogy pontosan hogyan gazdálkodik egy autószalon. Csak magánszemélyeknek értékesít, ugye? Akkor az kiskereskedelmi árunak minősül.



2019. júl. 20. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak magánszemélynek értékesít...
2019. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem viszonteladónak nem értékesíthet.
2019. júl. 20. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:
A kérdés valószínűleg arra volt kihegyezve, hogy ebben az esetben nem termeléshez használt tárgyi eszköz lesz - mint mondjuk egy gyár esetében, ahol fuvaroznak a járművel - hanem készlet.
2019. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre én is azt mondtam volna kapásból, hogy készlet. Te mit mondtál?
2019. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én rengeteg autókereskedőt könyvelek. Miért ne adhatná el viszonteladónak? Nincsen jogi akadálya. Viszont ha erre a kérdésre nem az volt kapásból a válaszod, hogy milyen céllal veszi (mert nem teljesen egyértelmű ebből, hogy készlet), akkor még tanulgass azért számvitelt, hogy jobban átlásd az alap dolgokat.
2019. júl. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, kinek értékesít, készlet, ha értekesítési céllal vásárolja; tárgyi eszköz, ha saját használatra.
2019. júl. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy valami 2-es lesz a tartozik oldalon, tehát nem tárgyi eszközként akartam könyvelni, de aztán kiderült, hogy autóknál van valami az áfa levonással.
2019. júl. 21. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet szó különbözeti áfáról, bár az a beszerzést pont nem nagyon érinti.
2019. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van valami az áfával...

Igen, van.

Szgk áfája nem vonható le, ha tárgyi eszköznek veszi. Ha áru, akkor az áfát is könyveled a szállítóval szemben.

Nem tudom, hol tanultál, de ez nagyon alap feladat, ügyintéző szint, kb ötödik óra.

2019. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, 72%-os, azért rád se bíznám a könyvelésemet, ha arra kérdésre, hogyan könyveled a beszerzést, azzal jössz, hogy különbözeti áfa... semmi köze a feladathoz.

Ha az autó áru, akkor T 2 és áfa, K 45; ha tárgyi eszköz, akkor meg T16 és K45.

2019. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!