Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Twitch bevételem után hogyan...

Twitch bevételem után hogyan adózzak?

Figyelt kérdés

A bevétel két kategóriába sorolható:

1.Donations: Streamelementsen keresztül megy közvetlen a Paypalomra.

2.Minden más Twitch-en keresztül, még hold-on van, mert nem akartam bajba kerülni miatta. Amint tudom az adózási törvényeket utalom a Paypalomra vagy a bankszámlámra.


Nem rég kezdtem, még kis összegekről beszelünk, havi 200 dollár körül, azonban folyamatosan nő a csatornám, ezzel a bevételem is. Mit csináljak ekkora összeg esetén és milyen összegnél kell könyvelőhöz fordulnom, vállalkozásokra vonatkozó szabályoknak utánanéznem?


Nem vagyok tisztában a szakzsargonnal, ritkán beszélek magyarul, azonban Magyarországon élek, úgyhogy ha lehet egyszerűen fogalmazzatok, kérlek.


A segitséget előre is hálásan köszönöm!



2019. júl. 21. 21:45
 1/4 anonim válasza:
9%

Magyarországon nem adózunk, ha nem muszáj. Persze rohanunk feljelenteni, ha valaki más csinálja.


Az a baj, hogy Magyarországon végtelenül bonyolultak a vállalkozás szabályai. Eleve ki kell váltanod az egyéni vállalkozói igazolványt, hogy bármit csinálj, vagy alapítani egy Bt-t, Kft-t. Amint kiváltod, rád ugrik az adóhivatal, és kitalálnak mindenféle bírságot, büntetést, próbálnak megkopasztani. Többet fogsz ücsörögni mindenféle hivatalokban várakozva, mint amennyit dolgozol.


Normális országban az ilyesmit simán beírod az adóbevallásba, és levonod. Bizonyos - igen alacsony - összegig ez Magyarországon is lehetséges, de havi 200 dollár már szerintem meghaladja a korlátot.

2019. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyeni vallalkozoi igazolvany koltsegeirol eltero informaciokat talalok. Friss forrast esetleg kaphatok?
2019. júl. 22. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:

"ki kell váltanod az egyéni vállalkozói igazolványt"


Nem kell ilyet kivaltani, hulyesegeket beszelt az elso, leragadt a 25 evvel ezelotti allapotoknal.

2019. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor valami relevansabb informacioval tudna szolgalni?
2019. júl. 23. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!