Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A lentiek fényében jogosult...

A lentiek fényében jogosult vagyok a 35 év alattiaknak járó első lakásvásárlási illetékkedvezményre?

Figyelt kérdés
Tavaly édesapám halála után örökléssel szereztem 1/4-ed rész tulajdonjogot a családi házunkból majd kicsit később édesanyám ajándékozása révén még 1/4-edet azaz összesen 50% részt. Ezen ingatlan édesanyám holtig tartó haszonélvezetével terhelt. Ezen kívül van még egy másik ingatlan amiben 1/3-ad tulajdonjogom van amiből 1/6-od részt ajándékozással és ugyancsak 1/6-od részt örökléssel szereztem. Tehát jelenleg van egy ingatlan amiben 50% tulajdonjogom van és az ingatlan édesanyám holtigtartó haszonélvezetével terhelt és van egy másik amiben 1/3-ad rész tulajdonjogom van. A kérdésem az hogy a fent leírtak fényében igénybe vehetem e a 35 éven aluliak részére 15 millió ft alatti ingatlan esetén járó illetékkedvezményt (4% helyett 2%)?

2019. júl. 22. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:
"Első lakástulajdont szerzőnek az minősül, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, lakástulajdonban 50 %-ot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű joga. A kedvezményre való jogosultság megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az ÖZVEGYI haszonélvezeti joggal terhelt, továbbá az olyan lakástulajdont, amelyet nagykorú vagyonszerző esetén a nagykorúság elérését megelőzően idegenítettek el. "
2019. júl. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!