Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabályos-e, ha az egyik...

Szabályos-e, ha az egyik szülőm nyugdíjas és KATÁs és a fia dolgozik helyette, ő írja a számlákat, melyet a szülője adataival tölt ki? Lehet-e így?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 14:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Én vagyok a fia.
2019. júl. 23. 14:49
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és nekem más keresetem nincs.
2019. júl. 23. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:

önmagával a számlázással nincs gond, mert nyilván az a vállalkozó, akinek a nevén fut minden, függetlenül attól, ki írja meg.

inkább az a kérdés, hogy te ebben a vállalkozásban be vagy-e jelentve, mint alkalmazott?

2019. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja értem!


Tehát el se kezdhetjük, amíg nem vagyok bejelentve?

2019. júl. 23. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehetni lehet, de attól is függ mit csinálsz. Mondjuk ha 4 órába be lennél jelentve az jó lenne, mert van tb fizetve utánad, meg járulékok, meg egy ellenőrzéskor meg tudod mondani milyen jogon végzel munkát. Amúgy annyi pénzt szedték ki ebből amit akartok. Viszont ha van végzetted hozzá, akkor jobban jársz, ha te váltod ki a Katát, igaz 50 ezer Ft, viszont a 4 órás minimálbéres bejelentés után is 53 ezer járulékot kell fizetni havonta, bérminimumos bejelentésnél pedig már 69 ezer Ft.
2019. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bármibe is belevágnátok, inkább kérdezzétek meg egy könyvelőt, hogy hogyan lenne érdemes a ti esetetekben csinálni. Hidd el megéri az az 5-10ezer Ft konzultációs díj, mint tudatlanság miatt a NAVnak fizetni a százezres büntetést.
2019. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Miért az apa lesz a vállalkozó, és nem te?

Ezt a felállást így nem lehet csinálni, hogy csak úgy a nevében te dolgozol. Konkrétan így feketén dolgozol.

A opció te válsz vállalkozóvá

B opció bejelent a vállalkozásba(innentől 08as bevallás utánad minden hónapban, béred és a járulékairól) egy bruttó 200ezernél 238ezret kell kitermelni a béredre, és az ő 25ezres katája havonta, illetve 4,5ezer havi bontásban az ipa és a kamara.

2019. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat elküldtem, szóval, hogy a végén tisztán adózott 133ezer forint jövedelmed legyen, és minden kötelező időben be legyen fizetve, ahhoz havonta 267,5-t kell kitermelni kötelezően.

Azt ti tudjátok, hogy ez a vállalkozás mennyit tud hozni a konyhára havonta, mennyire idény jellegű. Mert a B opciónak az is a hátránya, hogy idény esetén a Kata szünetelhet, téged meg ki kell jelentenie(arra nem vennék mérget, hogy maradhat e alkalmazottja, ha igen, akkor a járulékokat ugyan úgy fizetnie kell utánad bevétel nélkül)

Míg ha te válsz vállalkozóvá, akkor csak havi 54,5 a kötelező kitermelendő havonta.

Gondolom nem mindegy, hogy 267ből 210et, vagy csak 133ezret tudsz elkölteni.

2019. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal egyszerubbnek tunik, ha magadnak inditaszegy katas vallalkozast.

Nem derul ki, hogy miert akarnatok igy megoldani.

2019. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez így fasság minden.


Rengeteget kell fizetni a navnak, meg sem éri dolgozni, én fizetni nem fogok, leszarom!


Inkább fogok dolgozni feketén! Itt-ott, külföldön is!

2019. aug. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!