Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostanában egyre kevesebb...

Mostanában egyre kevesebb helyen fogadnak el vásárláskor bankkártyát, állítólag a forgalmazónak az nagy költség. De ettől nem éppen a forgalom esik vissza?

Figyelt kérdés
Amikor Pesten a negyedik hely volt, aki csak készpénzt fogadott el, rákérdeztem, hogy volt-e esetleg egy bankkártyás botrány, a hölgy azt válaszolta nagy flegmán, hogy míg önnek ingyenes a lehúzás, neki csomó pénzbe kerül. Én szeretek kártyával fizetni, nem kell a visszajáróra várni, nem gond, hogy van-e nálam elég kp. vagy sem, illetve hitelkártyás vagyok, ami még kisebb megtakarítás, mert eddig még mindig vissza tudtam pótolni határidőre a hitelkeretet.
2019. júl. 30. 20:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

[link]


Igaz, nem mostani cikk, de hasonlóra gondoltam én is a forgalomkiesés kapcsán.

2019. júl. 30. 21:07
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

"Mostanában egyre kevesebb helyen fogadnak el vásárláskor bankkártyát"


Ööö... nem.

2019. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
200 forintos tételnél több a kártyaköltség például, mint amit fizetsz.
2019. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló, akkor te szerencsés lehetsz, nekem legalább 3 üzletet kellett otthagynom, míg a negyediknél már beletörődtem. Egyszerűen nem szeretek sok zsetont magamnál tartani, év végén pedig az AMEX jóváír max. 30e Ft-ot, ha hitelkártyával fizetek.
2019. júl. 30. 21:33
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Van néhány oka, amiért a kereskedők nem preferálják:

- tőlük szed a bank tranzakciós díjat, amit nem háríthatnak a vevőre (magyarul nem mondhatja, hogy kártyával ennyi, kpval annyi)

- magának a szolgáltatásnak (terminál bérlés, internet etc) is van költsége

- és nem azonnal jut a kereskedő a pénzéhez, hanem kb 30 nap után.

2019. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Egy kicsi boltnak, pékségnek, ahol a többség csak a reggelijét veszi meg ezer Ft-ért, nem fogja megérni a terminál üzemeltetése. Bár mondjuk Pesten én épp azt veszem észre, hogy már az ilyen helyek is beruháznak, max azok nem, akiknek tényleg alig van forgalmuk.
2019. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Nekem csak 1-2 helyen tűnt fel hogy kiírtak egy minimum határt, de eddig nem volt ott vagy csak nem volt feltűntetve. Bizsus boltban is volt ilyen, ott azt mondta a pénztáros hogy azért vezették be mert magasabb lett a tranzakciós költségük, az olcsóbb ékszereket ha kártyával veszik nagyon kevés bevétele van belőle a boltnak.


Egyfelől megértem őket, de pl én se szeretek sok készpénzt magamnál tartani, ha valahol nem tudok kártyával fizetni inkább vásárolok máshol. Illetve havi 2-szer tudok ingyenesen kp-t felvenni, ilyenkor is kisebb összegeket veszej le aztán nem költök erre párszáz forintot hogy hozzájussak a saját pénzemhez. Mondjuk én inkább csak ezt tapasztaltam hogy egy minimum (500-1000 Ft körüli) összeget írtak ki, de továbbra is elfogadják a kártyát

2019. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Amex-et kizárólag az otp-s bankszámlával rendelkező cégek tudnak elfogadni, a többi nem.

Minimális kártyás fizetési összeget nem szabad megállapítani, benne van a pos-terminál szerződésében.

2019. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Volt az mnb-nek egy pos terminalos tamogatasa. Az jo otlet volt. Lehet, hogy az jart le, es akik akkor kedvezo feltetellel kaptak terminalt most visszaadtak.


Minimum osszeg kiirasa ertheto, de nem szabalyos.

A bankoknak kene normalis kondiciokkal kinalni a post, ne akarjanak mar egy 200 forintos fizetesen 50forintot benyelni. Mashogy mennek a bitek az interneten vagy mi???

2019. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, engem is el akartak automatához irányítani, de már ebben a hónapban 2X vettem le pénzt, afelett pedig igen borsos... na ja, hozzájutni a saját pénzedhez. :(
2019. júl. 30. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!