Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lejárt (uzsora) hitel után...

GaborKss kérdése:

Lejárt (uzsora) hitel után sem engedi az Este bank megszüntetni a számlánkat, mert állításuk szerint tartozás áll fenn. A helyi ügyintéző "nem tudja megmondani" mennyi, mert azt "csak a központ tudja". Hogyan szüntethetem meg a számlám?

Figyelt kérdés

Kiküldtek egy elszámoló számlát, amin viszont nem volt már tartozás.


A számlavezetési díjat hűségesen vonják minden hónapba (jön havi elszámoló levél), sőt, 1 évvel a hitel levonása után 1x még hitel levonás is volt az egyik hónapba(!) se előtte, se utána... Ez mégis mennyire jogszerű, hogy megyeszékhelyen se kapok tájékoztatást a saját számlámról?


B kérdés: Kisnyugdíjas vagyok, ingatlan és egyéb jövedelem nélkül. Mi történik, ha nem vagyok hajlandó tovább fizetni a számlavezetési díjt a semmibe? Lelophatják az OTP-re érkező nyugdíjamról, vagy majd kizsebelik a holttestem, ha eljön az időm én meg fityiszt mutathatok nekik?



2019. aug. 2. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a bankba a 0-s igazolásoddal, kéred az ügyintézőt, hogy

1) szüntesse meg a számlát

2) vegye fel a panaszt


Ha nem megy neki, akkor kéred a fiókvezetőt, ha neki sem mehy, akkor onnan felhívatod vele a központot.


Jelezd, hogy sajnos addig nem áll módodban távozni, amíg megnyugtatóan nem tesztek sz ügy végére pontot,


Legyél udvarias, ne emeld fel a hangod, de jelezd, hogy ráérsz és megvárod ott a helyszínen az ügy rendezését!

2019. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Panaszt kell tenni írásban. Ebben a hülye országban csak az ér valamit ha papírod van róla. És senki sem szereti leírni hogy balf..sz a bank és ebből egy példányt odaadni az ügyfélnek.
2019. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálok segíteni, de sajnos a kérdésed nem egyértelmű.


A hitelszámlát nem szüntette még meg a bank vagy pedig az Erstenél volt bankszámlád is, amiről a hitelt törlesztetted?


Ha egy bankszámláról történik a hiteltörlesztés, az a számla nem szüntethető meg, amíg a hitel teljes egészében vissza nincs fizetve és meg nem szűnt.


Ha már a hitelt visszafizetted, kérj igazolást róla és utána meg tudod szüntetni a bankszámlát.


Ha azt állítják, hogy a hiteled nem fizetted vissza teljesen, akkor nem értem, miért küldték meg azt, hogy nincs tartozás.



Javaslom, hogy hívd fel az Erste Telebankot ha van telebankos jelszavad és ott kérj tőlük igazolást, hogy megszűnt a hiteled.



A 'B' kérdésnek akkor van jogosultsága, ha még tartozol és nem fizeted vissza.

Közvetlenül nem nyúlhat a bank a másik banknál lévő pénzedhez, viszont ha jogi úton követeli a tartozást, akkor bírósági végrehajtás útján a végrehajtó inkasszálni fogja.

2019. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!