Hogyan tudom megoldani a legkedvezőbben? OTP bank

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom havonta 150 ezerig díjmentes a készpénzfelvétel utána x összeget vonnak le.

Otp-s számlám van, és k&h számlára kellene utalnom nagyobb összeget.

200.000ft tegyük fel kp-be nálam van azt ha ráteszem a többihez a számlaszámomra kell fizetni valamennyit? Illetve a k&h nál befizetésnél ha más bkártyával fizetnék (ezzel az otpssel) akkor vonnak le? Hogy működik ez? Vagy hogyan tudnám megoldani utalással más számlaszámra? Remélem nem fogalmaztam túl bonyolultan, köszönöm a válaszokat ! :)



2019. aug. 3. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"Remélem nem fogalmaztam túl bonyolultan"


De egyszerűen sem, bocs :-)

Nem értem, mi köze a készpénzfelvétes 150 ezer ft-nak a befizetéshez, utaláshoz. Felveszel 150 ezret, hogy utána befizesd a saját számládra? :-)


No, jobban lehetne válaszolni, hogy ha PONTOSAN leírnád, mennyit kell utalnod és mennyi van a számládon, mennyi készpénzben.


Az utalás mindenképpen készpénzbe kerül.

Ha bankban fizetsz be, az ingyenes.

Pl. ha a fizetendő (utalandó) pénz mind nálad van készpénzben, és a K&H-ban befizeted a címzett számlájára, az nem kerül pénzbe.

De ha a pénzed a számládon van, akkor annak a felvétele nem ingyenes, tehát nem jársz jobban.

2019. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért írtam a 150 ezret, mert ha esetleg a meglévőt felvenném egy atmből vagy a banknál (250ezer) és készpénzbe fizetném be a k&h-nál akkor + 100 ezer miatt x összeget levesznek az otp banknál.


A másik lehetőség ami készpénzbe van nálam 200 ezer azt a számlaszámomra ráteszem, és a k&h bankba befizetésnél kártyával rendezném az utalandó (450 ezer ft-ot).


Nem tudom hogy lenne érdemesebb ezt megoldani.

2019. aug. 3. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne bonyolítsd a dolgot - utald el a 450 ezret.
2019. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, még egyszer: nincs olyan, hogy bemész a K&H-ba és bankkártyával kifizeted az OTP-s számládról a K&H-s számlára a pénzt. Vagy bemész KÉSZPÉNZZEL a K&H-ba és kifizeted készpénzben a teljes összeget, ingyen vagy bemész a saját bankodba, az OTP-be, ott befizetsz a számládra annyit, hogy tudj utalni + az utalási díjat és a saját bankodból átutaltatod a K&H-s számlára a pénzt.


Mondjuk egyszerűbb lett volna, ha a végén kezded: el kell utalnod 450 ezer ft-ot, de csak fele van a számládon, a másik fele meg készpénzben. Vagy nem jól értem? Az is a számládon van?

2019. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!