Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megigényeltem a diákhitel2-öt,...

Megigényeltem a diákhitel2-öt, vissza tudom még vonni?

Figyelt kérdés

2019. aug. 5. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a szerződést fel kell mondanod. Ha már volt folyósítás ez természetesen azzal jár, hogy a teljes tartozást egy összegben vissza kell fizetni.
2019. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, a Diákhitel 2-őnél a Diákhitel központ az önköltséges szakok fizetését szokta finanszírozni, közvetlenül az oktatási intézménynek megy a pénz.

Ez azt jelenti, hogy államilag finanszírozott képzésen vagy és tévedésből igényelted meg vagy pedig saját magad fogod finanszírozni az önköltséges tanulmányaidat?

2019. aug. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

# 1


Ne adj ilyen remek tanácsokat! A Diákhitel szerződést semmi esetre nem érdemes felmondani. Mivel díjmentes és korlátlan előtörlesztési lehetőség van, így a már folyósított összeget is probléma nélkül vissza lehet fizetni bármilyen felmondás nélkül is.


Illetve teljesen tisztázatlan a kérdező helyzete. Ki igényel a nyár közepén Diákhitelt? Úgyis csak október 15-én van folyósítás. Ha a kérdezőt most vették fel egyetemre, nem is tud igényelni, mivel még nincs is hallgatói jogviszonya. Továbbá, ahogy a # 2-es válaszoló is utalt rá, előfordulhat, hogy a kérdező nem is lesz jogosult a DH2-re, hiszen ha megszünteti a jogviszonyát, vagy államis lesz, akkor ez a helyzet, és ilyenkor folyósítani sem fog a DH központ.

2019. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!