Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megszüntethetem az OTP-s...

Megszüntethetem az OTP-s számlámat, ha havonta törlesztek diákhitelt, és van OTP-s lakásmegtakarításom is?

Figyelt kérdés
Most telt be a pohár nálam, hogy havonta átlag 3-4 ezer forintot levonnak kezelési költségre, számladíjra, összegzett elszámolásra, kutyaf... fülére, stb. Már rég bankot váltottam volna, csak még diákhitelt törlesztek, illetve vezettem egy lakás-előtakarékossági számlát, 4 évig fizettem, már nem, csak nem használtam fel az összeget, gyakorlatilag pihentetem.

2019. aug. 6. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az LTPt nem tudom, de a diákhitel nem köt hozzájuk. Én is ott vettem fel, de már sokéve megszüntettem a számlát, a diákhitelt meg fizetem szépen.
2019. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha lakáselőtakarékosság alatt a Lakástakarékot érted (amit közben már újat nem nyithatsz), akkor attól függetlenül megszüntetheted a számlát. Annyi, hogy nem fogod tudni nézni Direkten, hogy hogy áll (nem gond, kb semmire sem jó amúgy sem). A diákhitel törlesztését is megteheted bármelyik másik banknál lévő számláról (akkor is, ha za OTP adta).
2019. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fura, de csak nekem nem volt le ízezreket az otp? Kb. 10 éve van nűluk számlám, de a 300 ft-os számlavezetési díjon kívül semmit sem vonnak le
2019. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: nincs zárlati díj vagy egyéb levonas? Mikor nézted meg alaposan?
2019. aug. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden hónapban lekérem a részletesen kivonatot, és minden költségemet vezetem. Kemény 100 ft körül van a zárás
2019. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Kb. 10 éve van nűluk számlám, de a 300 ft-os számlavezetési díjon kívül semmit sem vonnak le"


Gondolom annyira használod, hogy rámegy a fizetés, amit elköltesz róla kártyás vásárlással és a havi max 2db, max 150k-s kp-felvétellel. És nem nagyon érdekel, hogy épp mennyi meg hogy van rajta. Azaz kb nulla szolgáltatást nyújtanak neked. Erre sok azért 300Ft is. Ugyanakkor ha kicsit aktívabban használnád, és érdekel, hogy hogy állsz, akkor egy teljes körű netbank hozzáférésre van szükséged, esetleg egy SMS-szolgáltatásra (közel 30Ft/SMS, vagy 600Ft/hó korlátlan SMS, nincs lehetőség applikációs üzenetet kérni az állítólag nagyon fejlett és nagyon modern OTP-től). Esetleg át is utalsz, vagy csoportos beszedéssel fizetsz számlákat, az megint drága pénzbe kerül. Na ezek a pluszok kerülnek sokba az OTP-nél.

2019. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csoportosan sosem utaltam még valóban, de mindent mást online intézek, nem fizetek lp-n se semmit és minden tranzakcióról jön sms, ami nagyobb, mint 5000 ft, azalatti nem érdekel.
2019. aug. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Aha, és ez az OTP-nél havi 300Ft. Aha, biztos... Sajnos voltam OTP-s, elég jól megnéztem a lehetőségeket. Nincs ilyen. Egyszerű ügyfélnek legalábbis nincs.
2019. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Havi zárlat, és egy nem saját bankhoz indított utalás. Sms díjat nem volt kedvem keresni, de az kb. ennyi.

2019. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Jó, én elhiszem, hogy csak neked létezik ez a számlacsomag. Semmi gond. Kár, hogy lakossági forgalomban nincs ilyen.

Meg aztán pont az OTP az, ahol feltüntetnek több különböző djat (pl: OTP Direkt havidíj, Zárlati/szlavezetési díj, állandó megbízások díja, ha olyan csomagod van, akkor a különböző elemek díjai. Nekem így volt. Smart számlacsomag, kissé aktívabb használattal, követéssel. Havi 1400Ft. Jelenleg ez mind 0Ft, egy év után lesz összesen talán 300Ft körül. Én külön örülök, hogy neked csak annyiba kerül az OTP-nél a számlád teljes díja mindennel együtt.

2019. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!