Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik eddig felvették a babavár...

Akik eddig felvették a babaváró hitelt, hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
Nem féltek hogy 20 évig törleszteni kell? Kicsit félek, 20 év baromi sok idő.
2019. aug. 8. 10:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Most fogjuk felvenni a 10 milliót. Sok dologban gondolkodtunk de 1 gyerek biztos lesz, akkor meg már kamatmentes... 5 even belül kell születnie ugye...


Jobb mint bármi, arra költod amire akarod, nincs jelzálog, valamint kamat.


A hitelben mindig van kockazat, igaz mellé van még megtakarítás nem is kevés..

2019. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%
Az életedet tönkreteheted egy rossz húzással. 20 év az életed egyharmada. Biztos megéri?
2019. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Persze, hogy megéri mivel csak 0,5% kamat van. Más, szabad felhasználású hiteleknek 8-10% kamata van!


Ez egy nagyon jó ajánlat annak aki gyermeket szeretne.


Ha nálunk lesz harmadik tuti kérjük majd mi is.


Mitől kéne felni? Kb 40-50 a havi törlesztő most és 20 év múlva is. Most sem egy nagy összeg, de 15-20 év múlva méginkabb semmi lesz az infláció miatt.

2019. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha nem tudod a választ arra, hogy mitől kéne félni, akkor csináld! Aztán megbeszéljük 20 év múlva, mitől is kellett volna félni. Csodák nincsenek, ahogy ingyen pénz sem. Hajrá! Belőletek él a kormány! Csináld csak, és menj a többi után!
2019. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
A lakáshitelt 30 évre vettük fel, azt akarjuk kiváltani vele, nem félek.
2019. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

1) Akkor kell felvenni, ha már 12 hetes a magzat. Onnantól már végig kamatmentes.


2) Nem kell elkölteni feleslegesen a pénzt.


Ha ezt a kettőt betartod, akkor minimalizálod a kockázatot.

2019. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
21%

#4: mert mégis mitől kéne félni? Az ilyen károgóktól mint te?! Ez egy szuper lehetőség annak aki gyereket akar.

Írta már más is, akkor kell felvenni ha megvan a 12 hetes terhesseg. Onnantól kamatmentes, vagyis csak a 0,5% díj van.


20 év múlva keress meg aztán beszélünk, ha ennyire szeretnéd...

2019. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok, és nem, nem félek. Én lakásvásárlásra fordítom, csok hitellel kiegészítve, így az én esetemet írom le.


Elég jó a keresetem, vidéki nagyvárosban 500e fölött van a család bevétele, úgy, hogy feleségemet csak Cseddel számolom (120.000 Ft), (ennél gyeses időszak lesz kicsit rosszabb, de nem számottevő).


A babaváróban 2 fő kockázati ág van: 1. nem tudod fizetni, munkanélkülivé válsz, stb. Erre nálunk lesz 1-2 millió Ft biztonsági tartalék + hitelbiztosítás, ami 1 évig segít.

A másik a család megszűnése: válás vagy nem jön a baba. Nálunk már van egy egészséges pici, könnyen jött, bízom a feleségemben, tehát ezt a részt átgondoltam ,de kizártam. (Ok, ha elválunk, eladjuk a házat, kifizetjük a büntiket, hazaköltözünk a szülőkhöz vagy albérletbe, de nincs vége a világnak).


Nézzük a számokat:

A jó kereset eléréséhez rengeteget tanultam, és rengeteget költöttem is erre, ezért nagy tőkét nem tudtunk félretenni, Így is összejött kb 6 millió Ft 3 év alatt, esküvő és gyermekvállalás mellett.

Az általunk vásárolt lakás 90 m2, 23 millió Ft, tehát 2 gyerkőccel (ennyit szeretnénk) bőven elég lesz. Ehhez szükségünk van 20 millió hitelre (számításaink szerint felújítás után marad 3 milliónk kb, lejön a csok 2 gyerekes támogatás, szülői segítség stb).

Ez a 20 millió végig fix piaci lakáshitellel minimum 14.5000 Ft-ba kerülne, tehát 34.500.000 Ft-ot kellene visszafizetnünk.

Babaváróval (10 millió kb. 500e-ért) + csok hitel (10 millió 3 millióért) összesen 23.500.000 Ft visszafizetés. 11.000.000 Ft-tal kevesebb, mint a legkedvezőbb fix lakáshitel.


Összesen 110.000 Ft körül lesz a törlesztőnk hitelbiztosításokkal. Most az albérletünk 90.000 Ft.


Én úgy gondolom, hogyha hitelt kell felvennie valakinek, akkor ez egy biztonságos megoldás. Márpediglen kevesen vannak, akiknek nem kell. Ezt is ésszel kell csinálni, ha két minimálbérből élnénk akkor nyilván nem ilyen értékű lakást vennénk és nem ennyi hitelt vennénk fel.


Hogy az ország gazdaságára milyen hatással van, amiatt jobban aggódok. Mi is spóroltunk 11 milliót a leírtak szerint csak a kamaton, amit az állam fizet, de sokakhoz hozzávágják még a + 2x10 milliót 3 gyerekre), és ezt még 20 év múlva is fizetni fogja az aktuális kormány... Hát nem tudom. Baromi sok adót befizetünk, de ilyen pénzpumpálást nem sok helyen csinálnak. Hogy erre hogy lesz fedezet, miközben mondjuk nyugdíjra, kórházra és oktatásra nincs pénz, azt nem tudom. Hol fog tanulni a fiam? És ki látja majd el a kartörését? Hát szóval politikailag nem értek egyet ezzel a támogatási rendszerrel. De attól még nem választom a piaci hitelt, mert nem vagyok a magam ellensége.

2019. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
*14.500.000 Ft-ba kerülne, ezt elírtam.
2019. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%
Mi is gondolkodtunk a babavárón. Megkérdeztem róla a nővéremet (bankban dolgozik). Azt mondta, hogy ha nem élet-halál kérdése, akkor ne vegyük fel. Kérdezgettem, hogy ezt miért mondja, de nem mondhat semmi konkrétumot.
2019. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!