Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálogosítani lehet valahogy...

Jelzálogosítani lehet valahogy a lakást utólag, hogy legyen mit elengedni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy épp lakás vásárlásban vagyunk, hitelt nem vettem fel, várandós a feleségem, most olvastam ezt a jelzáloghitel elengedést. Nekünk a második gyermekünk fog születni, most még csak 8 hetes terhes. Az adásvételi szerződést már meg kötöttük az új lakásra, de még csak a foglalót adtam át,jövő héten fizetem ki, ha mind en jól megy a teljes fennmaradó összeget. Így nem lehet már tenni semmit sem, hogy fel vegyünk valamennyi jelzálog hitelt, mondjuk 1,1 m ftot, amiből a terhesség betöltött 12. Heténél elengednek 1 m ftot? A CSOK 1,45 m ft vissza nem térítendő támogatást sem tudtuk fel venni.

2019. aug. 9. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Babaváró hitel?
2019. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hitelre kellett volna venned. Nem mindig rossz a hitel.

Nem lehet már szerződést módosítani?


Csokot miért nem kaptatok?


És ha már jön a baba akkor babavaro hitel is erősen ajánlott. De persze majd jönnek a károgók akik szerint nem éri meg.

2019. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A babaváró hitelt ma intéztük, kértem pár napja tb és munkáltatói igazolást előre, megfeleltünk az elvárásoknak, elvileg hívnak 10-15 nap, nincs igazán szükségünk rá, majd lekötöm, vagy államkötvénybe fektetem majd kitaláljuk...

A csokot nem kaptuk meg, az adásvételit ügyvédnél megírtuk, 2 vételár részlettel (10% foglaló 2,6 m ft és a fennmaradó 90%,23,4 m ft augusztus 16 fizetési határidővel), a csok 1,45 m ft lett volna, azt a bank utalta volna az eladónak, 60-120 nap ügyintézési idővel, ebbe az eladó nem ment bele, és addig be sem költözhetünk a lakásba, amíg nincs teljesen kifizetve, meg az én lakásom is át kell adni a vevőmnek augusztus 21-íg,akkor kB 3-4 hónapot meg kellett volna oldani így össze vissza... Szeptemberben elsős a lányom, addigra már ott kell laknunk. Ezt az 1 m ft hitel elengedést meg ma olvastam, az adásvételi szerződésen utólag nem lehet módosítani, és pár nap alatt nem intéződne el a jelzálog hitel sem,hogy azért fel vegyek valami minimális összeget, hogy el engedjék, erről csak ma olvastam, hitelben nem is gondolkoztam, és így is kB 3 millió ftal kevesebbért veszünk lakást, mint amennyi megtakarításunk van, hogy ne teljesen nullán legyünk, miután oda költözünk, hátha kell felújítani stb, meg tavasszal jön a baba,lesz kiadásunk, bár még be sem køltöztünk, már úgy érzem, kicsi lesz az a lakás, de utána tudtuk meg, hogy várandós a feleségem, miután az adásvételt elindítottuk, meg helyileg nagyon jó helyen van az a lakás, közvetlenül előtte van az ovi és a suli.

2019. aug. 9. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezt engedd el. Most már kár kapkodni érte.
2019. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, de a leírtak alapján nektek ez már nem fog beleférni. Szerződést kell módosítani, utána a banknál hitelt igényelni (ahhoz még minden dokumentumot begyűjteni), megvárni a hitelbírálatot, és a bank fog folyósítani a tulajdonosnak. Ez kb. két hónap, ha minden simán megy. És az ügyvédi meg hitelbírálati díjak el is visznek 1-2 százezret az ajándék millióból.

Utólag, ha már ki van fizetve a lakás, vehettek fel rá szabad felhasználású jelzáloghitelt, de az 1 milliós elengedés csak lakáscélúra vonatkozik. Vagy vehettek fel hitelt egy másik lakásvásárlásra, csak ahhoz meg nem maradt önerőtök...

Szóval ezt most szerintem is engedd el.

2019. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!