Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes hitelközvetítőt megbízni?

Érdemes hitelközvetítőt megbízni?

Figyelt kérdés
Új lakás vásárlásra vennénk fel hitelt. A csapból is az folyik, hogy bízd meg a hitelközvetítőt, majd ingyen elintézi neked a sok papírmunkát, nem kell bankfiókokba járkálnod, stb. stb. Tényleg van értelme, vagy ez is csak a lenyúlási lánc része, mint az ingatlanközvetítő, vagy a kismillió féle illeték, ilyen-olyan díjak?

2019. aug. 14. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked csak könnyebb lesz, ha helyetted intézi a dolgokat. Nem kerül semmibe. A jutalékot kapja meg a banktól a közvetítő, amit te ígyis-úgyis kifizetsz, csak ha te rohangálsz minden után, akkor a bankban ülő ügyintéző kapja, aki nemhogy nem tett érted semmit, de valószínűleg még keresztbe is tett neked (nálunk ez volt).
2019. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyesnek részben igaza van, a hitelügyintéző a "fizetését" a banktól kapja, tehát neked nem kerül semmibe, míg el tud helyetted intézni dolgokat, pl. Babaváró hitelnél TB-igazolás kikérése, stb.

(Amiben nincs igaza, hogy a banki ügyintéző nem feltétlenül kap jutalékot, de tény, hogy nem is csinál meg semmit helyetted.)


Viszont a hitelügyintéző nem a te érdekedet fogja nézni, tehát ha őt kérdezed lehet, hogy a drágább hitelt ajánlja, mert neki azon több a jutalék. Azaz tudd, hogy mit akarsz elintézni, figyelj oda, és akkor simán hasznos lehet az igénybevételük.

2019. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kértem ajánlatot ilyen közvetítőtől.

Aztán inkább közvetlenül a bankba mentem, mert ott érdekes módon jobb kamat volt.

2019. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!