Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel

A kérdés

Ha több évig nem használod az OTP-s számlád, megszüntetik magától?

aug. 14. 13:20  Privát üzenet  

A válaszok

Nem.

Minden hónapban rájön a számlavezetési díj.

És majd küldik hogy fizesd be.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont aug. 14. 13:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert anno kaptam ilyen levelet, hogy amennyiben nem rendezem a számlavezetésidíjat, megszüntetik a fiókom.

Érdekel, hogy ez valóban így van-e.

# 2/8Időpont aug. 14. 13:45 Privát üzenet

"Csak azért kérdezem, mert anno kaptam ilyen levelet, hogy amennyiben nem rendezem a számlavezetésidíjat, megszüntetik a fiókom."

Nos, ha nem rendezted a számlavezetési díjat, akkor lehet, hogy X tartozás után megszüntetik a számlát, ezt nem tudom, de hogy a tartozást átadják követeléskezelőnek, ez biztos. Aztán a követeléskezelő majd küld (vagy már küldött, csak nem tudsz róla) fizetési meghagyást és ha nem fizetsz, akkor jön majd a végrehajtás. Abba ne is reménykedj, hogy köddé válik a tartozás és a bank lemond a pénzéről. Akár 3-4 év múlva is előkerülhet az ügy.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont aug. 14. 14:24 Privát üzenet
Valóban megszüntetik, ha már annyira mínuszba mentél a számlavezetési díjakkal. Ezzel viszont vigyázz, mert ha nem rendezed a tartozást és átadják végrehajtásra, akkor a felhalmozott 5-6 ezer Ft helyett akár súlyos tízezreket is bevasalhatnak rajtad. Szóval érdemes inkább kifizetni az elmaradt számlavezetési díjat és megszüntetni a számlát, mielőtt ők tennének lépéseket.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont aug. 14. 14:25 Privát üzenet
Ahogy írták: vigyázni kell, mert megfingathatnak az elmaradt számlavezetési díjjal! Akkor érdemes hagyni magától megszűnni a számládat, ha nincs semmi a neveden, így semmit nem tudnának rajtad behajtani (adósok börtöne már rég nincs).

A válasz 37%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont aug. 14. 14:36 Privát üzenet
Persze, aztán ha lesz munkahelye, akkor meg egy végzéssel tilthatják a fizujából. Én szerintem nem érdemes szórakozni ilyen párezer forintos tételen, jobb ha inkább elrendezi és kész, le van róla a gond.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont aug. 14. 14:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

Már régen külföldön élek, tanulok és dolgozom. Ez a számla csak egy utaláshoz kellett nekem még évekkel ezelőtt, csak elfelejtettem megszűntetni, s egyelőre lehetőségem sincs, hiszen évi egyszer megyek Magyarországra a rokonaimhoz.

# 7/8Időpont tegnapelőtt 17:18 Privát üzenet

Bocs, hogy ezt mondom, de azért ma már az internet világában nem olyan nagyon bonyolult dolog utána érdeklődni az ilyen dolgoknak. Az OTP oldalán van élő chat oldal - munkaidőben- ott is rákérdezhetsz, mi módon lehet megszüntetni, mit tudsz csinálni. Írhatsz emailt a banknak. Ha esetleg van netbankos belépésed - gondolom, nincs - akkor magad is megnézhated, mi a helyzet.

Valószínűleg átadták követeléskezelőnek, megy a dolog a maga ügymenete szerint, aztán majd egyszer kapsz egy fizetési felszólítást - vagy már kaptál, csak nem tudsz róla, aztán elindul a végrehajtási folyamat.

Mivel létezik olyan, hogy Európai fizetési meghagyás is, ezért még akár külföldön is behajthatják. Szóval inkább járj utána.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont tegnapelőtt 17:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti hogyan vinnétek ki a pénzeteket USA-ba ha a magyar bankszámlátokat megszüntetik utazás előtt?
Te hogy használod az American Expressz hitelkártyádat?
Nem használtam az fhb bank számlámat fél éve és 4e ft elmaradás van így rajta a havidíj miatt, ha nem rendezem az adósságot felbontják a szerődést és megszüntetik a számlát,...
Az alábbi esetben megszüntetik a folyószámlahitelemet?
Ha felveszem a diákhitelt, megszűntetik az aktív nevezetű munkanélküli segélyt segélyt?
Melyik programot használod biztonságos ftp kapcsolódáshoz?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Banki ügyek, kamat, hitel rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!