Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy év múlva szükségem...

Ha egy év múlva szükségem lesz a pénzemre,1 éves, vagy 5 éves "szuper" Magyar Állampapírt vegyek? Láttok kockázatot a mai helyzetben ezekben az Állampapírokban, főleg a visszaváltást illetően?

Figyelt kérdés

Egy év múlva tervezek lakást venni, de addig is Magyar Állampapírt vennék a meglévő önerőmből, ahogy eddig is tettem. Viszont eddig a bankom visszavette volna a futamidő során bármikor 100%-on az Állampapírt, de ez most lement 97.3 %-ra. Bízom benne, hogy aki válaszolni fog, az hozzám hasonlóan ismeri a 100%-on visszaváltás időszakait mindkét állampapír esetében.


Multinál dolgozom, a vészharang-kongatások, és a hirtelen elkezdett spórolás miatt, és a napi hírek miatt is biztos vagyok benne, hogy egy éven belül gazdasági válság lesz.


Láttok abban kockázatot, hogy a plusz 0.5% kamat miatt inkább 5 éves állampapírt vennék az egy éves helyett, arra számítva, hogy a 100%-os visszaváltási időszakban visszaváltom az egészet? Kisebb kockázattal járna, ha egy éveset veszek, ha biztos vagyok benne, hogy egy év múlva kell a pénz?


2019. aug. 18. 12:39
1 2
 1/11 Bak Norbert ***** válasza:
40%

Jövőre a szuper állampapír helyrtt lesz még szuperebb nyugdíjkotveny, amit majd promoznak mint most hogy mar az állampapír sem jó már, tedd at szuper államkötvénybe, és az hosszabb lejáratú később kell kifizetniük.Csakhohy a nyugdij célú megtakarításoknal mar lattunk olyat hogy " végül nem kell kifizetnünk.." A jelenlegi kamatok meg le fognak szerintem esni, mivel nagybani àron kevesebb kamattal ( ergo olcsóbban) tudna az állam penzhez jutni, mint nagy ígéretekkel a lakosságtól.


Én max az évest látnám igy "biztosabb penznek" nem az 5 évest.

2019. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5 éves máp+ vennék.100% os visszaváltási időszak biztosnak tűnik benne van a nyilvános ajánlattételben.Én is most tervezek venni
2019. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyira lényegtelen ez a 100% visszavaltas időszak, mert egyébként 99,75%-on veszik vissza. Ha kiszamolod nagyjából 25 nap kamata a különbség. Tehát ha nem a 100% időszakban váltod vissza hanem másfél hónappal később akkor már többet nyertél a kamatok miatt.
2019. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
99.75 az bizony nem az én bankomnál van. És amennyi pénzt bele akarok rakni, ott nagyon nem mindegy az a különbség.
2019. aug. 19. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Az allamkincstarnal vegyel ne a banknal.
2019. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Es 1 evre map+-t termeszetesen.
2019. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2 es vagyok.Évente fizet kamatot,ha másfél hónapig bent hagyod attól nem fog többet érni ezt a hármashoz írom.

[link]

Itt is azt irják ha abban az öt napban váltod vissza az öt évest akkor semmi kockázat

2019. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A felgyűlt kamatokat kifizeti amikor kiveszed. Évente emelkedik a kamat, de ettől még napi szinten nyilván van tartva.


Kérdező szerintem is az államkincstárnál vedd! Ingyenes számlavezetés. Kártyával tudsz venni. Ingyen vissza tudod utalni később a bankszámládra.

2019. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"másfél hónapig bent hagyod attól nem fog többet érni ezt a hármashoz írom."


Jelenleg visszaválthatod 0,25%-ért tehát 1,5 hónap pénzt kapsz vissza.

Annyi igaz abból, amit írsz, hogy ezt a kedvezményes visszaváltást bármikor drágíthatják vagy meg is szüntethetik.

De jelen feltételek szerint még igaz, amit a 3-as írt.

2019. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bak Norbert ***** válasza:
Appon keresztül vasarolva lesz a legolcsóbb. Ha kartyaval fizetsz az államkincstárnàl az kp felvetnek minősül. Hiàba ingyenes a számlavezetés, ha 1,5%-ot levon a bankod.
2019. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!