Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1 ez esetben jó...

Diákhitel 1 ez esetben jó megoldás lehet? Az 1,99% kamat havonta vagy évente értendő?

Figyelt kérdés

Ki akartam hagyni egy évet az egyetem előtt, mivel sajnos nehéz helyzetben vagyunk, de mindenki lebeszélt róla. A megoldás talán a diákhitel 1 lenne. Laptopot szeretnék venni, illetve a szükséges dolgokat.

Amire eddig sehol nem találtam választ: az 1,99% kamat havonta vagy évente értendő?



2019. aug. 18. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hitelt olyanra és CSAK olyanra, ami visszahozza az árát!

Ellenkező esetben adósságspirál lesz a vége.

2019. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én értem, de a fő kérdésem az lenne, hogy a kamat havonta vagy évente értendő? Valaki válaszoljon már erre is légyszi😅
2019. aug. 18. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen évente! Havonta ez irreálisan magas lenne.
2019. aug. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
A kamat éves, viszont a hitel havi kamatozású, a havi kamat 1,99/12.
2019. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem havi kamatozású. Minden nap felszámítják az éves kamat 1/365-öd részét, vagyis 1 év alatt pontosan az éves kamat gyűlik össze. Minden év elején tőkésítik a kamatot, vagyis utána már a kamat is kamatozik, de év közben nem, olyankor csak gyűlik egyenes arányosság szerint.
2019. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hitelt olyanra és CSAK olyanra, ami visszahozza az árát!"


A tanulásba fektetni megéri. Minimális, bárkinek könnyen fizethető a diakhitel törlesztés. Inkább így menjen egyetemre mint sehogy.

2019. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kamat mértéke valóban éves szintű, de ne felejtsük el, hogy tőkésedő a kamat. Ha 20 év után sem fizeted vissza, akkor az első évre 45% feletti az éves kamatrész! Szóval csak óvatosan.
2019. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A tanulásba fektetni megéri."


Hogyne. Ha azonnal kap is melót, és a fizetéséből a hiteltörlesztés mellett meg is tud élni legalább alapszinten.

Nos, barátom, ez az álláshelyek 90 százalékáról nem mondható el. Keleten még annak is nagyon kicsi a valószínűsége, hogy egyáltalán el tud helyezkedni akárhol is.


"Minimális, bárkinek könnyen fizethető a diakhitel törlesztés."


Persze, csak tudod az ember keresete másra is kell, nemcsak hiteltörlesztésre.


"Inkább így menjen egyetemre mint sehogy."


Aztán ha sehol nem alkalmazzák, a diplomájával majd a hátsóját törölgetheti.

2021. jan. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!