Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mobil szolgáltatóknál soha...

A mobil szolgáltatóknál soha nem kérnek jövedelem igazolást? Bármit kihozhat az ember csak úgy részlet fizetésre? Azt se nézik ha szemmelileg leépült? Bárkinek bármit kiadnak?

Figyelt kérdés

Édesapám demenciás, elvileg kihozott részletfizetésre egy 350 ezerbe kerülő iPhone xs-t. Bár idén többször elhagyta a személy igazolványát, van egy olyan gyanúm is hogy más vette meg a nevében.

Ennyire nem hinném súlyosnak az állapota.

De tényleg jövedelem igazolás nélkül bármit kihozhat az ember?

Ha nem ő hozta ki azt hogy bizonyíthatom be? Gondolom szerződésről egy másolatot kérhetek. Aztán ha nem stimmel az aláírás rendőrség én tehetünk feljelentést ismeretlen tettes ellen, akik még kamerán visszanezhetmek. Már ha még meg van a 06.07-es kamera felvetel


2019. aug. 18. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondnokság alatt áll?

Szerződés nálad van?

2019. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem áll gondnokság alatt, mivel egyéb hitel tartozásai vannak amit nem tud fizetni, és akkor rajtam hajtanak be. Amit jelenleg én se tudok kifizetni.

Szerződés nincs nálunk, apám tagad mindent szóval nem is lehet szerződés nála.

Gyámság szerződés meg főleg nincs

Amióta megvan az új személyi meg lakcímkártya már soha nem lehet nála. Én őrzöm és ha kell elmegyek vele oda ahol be kell mutatni. De sajna ez korábban még nem így csinaltuk

2019. aug. 18. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Akkor honnan veszed, hogy vett telefont?
2019. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megjött a törlesztő részlet, amiben fel van tuntetve. A csekkhez van csatolva

De ezt nem szerződésnek mondanám

2019. aug. 18. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a sztori kicsit sántít.


új előfizetés kötése esetén kell a személyazonosító okmányokon felül vagy munkáltatói igazolás vagy egy befizetett számla vagy az adókártya, szóval utánanéznek az embernek már eleve az előfizetés miatt...tehát ezen a vonalon kizárt a dolog.


meglévő előfizetésnél viszont tényleg csak annyi kell, hogy az előfizetőnek ne legyen feléjük tartozása és ha soha nem volt késve fizetett havidíj, akkor még mobilelőleget sem feltétlenül kérnek.

csak ugye mekkora az esélye annak, hogy a visszaélő személy besétál egyik szolgáltatóhoz, és édesapádnak pont ott van az előfizetése, amire megvásárolja.


meg egyébként sem valószínű, hogy annyira hülye legyen egy ügyintéző, hogy egy fényképes igazolványon ne szúrja ki, hogy nem a képen szereplő személy ül vele szemben.

2019. aug. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!