Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó estét! Miként tudom a régi...

Jó estét! Miként tudom a régi svájci bankjegyeket, a nemrég bevezetett újakra cserélni?

Figyelt kérdés
Régóta őrizgetek az asztalfiókban 3000 svájci frankot 200-as és 1000-es címletekben. A svájci jegybank megkezdte a régi bankjegyek lecserélését, de semmi közlés nnics arról, hogy a régit meddig fogadják el, csupán annyi, hogy "további értesítésig". Éppen ezért szeretném a régi bankókat újakra cserélni. Hol tehetem meg? Az utcai pénzváltók nem partnerek ebben, az MNB szintén... Menjek ki ezért Svájcba?
2019. aug. 23. 00:00
 1/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Estét? Éjszaka van, ember! :)

Váltsd be forintra, aztán másnap (vagy egy másik váltónál aznap) vegyél rajta új svájci bankókat. Nekem se váltottak fel régebben egy 500 euróst kisebb címletekre, be kellett váltanom 5-öt belőle forintra...

Kicsit rosszul fogsz kijönni belőle, de szinte mindig a pénzváltók járnak jól.

https://www.youtube.com/watch?v=0HxOMOCwCjk

2019. aug. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó-jó... De éjszaka nem köszön úgy az ember - ha betoppan valahova - , hogy jó éjszakát! :-) Amúgy ez a megoldás eszembe jutott, de akkor 15-20 rongyot bukhatok. Oké... Meg kell keresnem a megfelelő pénzváltókat

. :-)

2019. aug. 24. 00:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A jelenleg érvényes svájci frank bankjegyek örökre érvényben maradnak a svájci nemzeti bank szerint, amit az új ezres bevezetésekor nyilatkozott és tett közzé. Nem látom értelmét akcióba lépni. Budapesten a Ráday úton van egy pénzváltó, ahol a világ összes ma még érvényes és forgalomból kivont valutáit pár százalék jutalékért forintra váltják.
2019. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 davYd013 válasza:
Én szívesen megvasarolnam tőled ha érdekel írj privit. Koszonom
2020. jan. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4/4 davYd013 írtam privit
2021. júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!