Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 milliós értékű lakásra...

4 milliós értékű lakásra lehet 3 és fél millió Ft lakáshitelt felvenni? Nem túl nagy a fél milliós különbség a lakás becsült értéke és a felvenni kívánt hitelösszeg között?

Figyelt kérdés
2019. aug. 28. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl nagy a félmillió, hanem túl kicsi. Általában 80 százalékig terhelhető egy ingatlan Pesten, jó piaci adottságokkal. Egy négymilliós valamiről egyik sem mondható el, gyanítom.
2019. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esélytelen
2019. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is a bankok max az ingatlan árának 80 %-át hitelezik meg - jelen esetben ez ugye 3,2 millió, tehát már itt elbukna a dolog.

Másodszor az ilyen alacsony értékű ingatlannak általában valami "baja" van, amit a bankok nem szeretnek: pl nagyon eldugott, értéktelen helyen van, vályogból van, stb.

Nos, az ilyen ingatlanokra vagy egyáltalán nem adnak hiteélt, vagy csak jóval kevesebbet, mint a 80 %.

Arról már nem is beszélve, hogy nem írtad meg: van-e rendszeres munkából származó jövedelem, 3 hónapnál régebbi munkaviszony, határozatlan időre, nem egyszerűsített foglalkoztás, stb. és mennyi az annyi, azaz a nettó jövedelem?

Ja, meg életkor.

Sok bank 23 év alatt nem is ad hitelt, míg mások 21 évet szabnak meg, stb.

2019. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as: igazad van, azóta számolgattam én is kicsit.


Az ingatlant ismerőstől vesszük, aki szabadulni akar a lakástól és nekünk ezért adná ilyen kedvező áron - ráadásul már 3 éve itt is lakunk, alaposan berendeztük, karbantartjuk, a felmerülő hibákat javítgatjuk. Felújított, komfortos, nincs vele semmi gond, legfeljebb az eldugottsága (bár a mi településünkön eldugottabb helyen lévő ingatlanra több ismerősömnek is megadták a 80%-ot).

A jövedelemmel sincsen gond, KATÁS EV vagyok és előző évi bevételemből kiszámolva 208ezer volt a múlt évben a jövedelmem 1 hónapra lebontva, illetve 26 éves vagyok. Pár bankkal beszéltem már ezekről és ezek a dolgok elvileg rendben vannak (de azért a NAV jövedelemigazolást még megvárom).


Sajnos rosszul fogalmaztam meg az alapvető kérdésem:


az nem világos nekem, hogy ha a lakást, tegyük fel, hogy az értékbecslő 4 millió Ft-ra értékeli, akkor a felbecsült értékétől mennyivel térhet el a vételár? Az eladó 3.5 millióért adná el nekünk, mi ezzel az árral ki is egyeztünk. De mi van akkor, ha az értékbecslő a 3.5 milliónál többre, akár jóval többre értékeli az ingatlant, pl. 4 millióra? Muszáj akkor nekünk is a magasabbra becsült, 4 millió forintos értékkel megegyező hitelösszeget felvennünk (amit ugyebár nem szeretnénk), vagy az értékbecslőtől függetlenül az alacsonyabb 3.5 milliós összegben is megegyezhetünk az eladóval?

2019. aug. 29. 01:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Az értékbecslő által becsült összeg max 80%-át kaphatod meg hitelként. A vételár símán eltérhet ettől,nincs rá határ, mennyivel. Általában el is szokott térni a vételár a becsült összegtől: a banki értékbecslő hajlamos "alulértékelni" az ingatlant, hogy kicsit túlbiztosítsák, és a bank mindenképp a pénzénél maradjon.
2019. aug. 29. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A jövedelemmel sincsen gond, KATÁS EV vagyok és előző évi bevételemből kiszámolva 208ezer volt a múlt évben a jövedelmem 1 hónapra lebontva,"


Ne erre azért ne vegyél mérget, hogy kapsz hitelt a banktól, ugyanis a bankok nem szeretik a KATA-s vállalkozót. Adj be minden papírt (mármint amit kérnek a bankban) és kérj egy előzetes hitelminősítést. Még akkor sem ezer %, hogy megkapod, de jobb eséllyel indulsz.

2019. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább személyi hitelt vegyél fel, mert lakáshitelt így erre nem fogsz kapni.


Személyi hitelnél senkit sem érdekel, hogy mire költöd, 3,5 M ft-ot pedig nem olyan nehéz megkapni.

2019. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!