Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hazai bankomban nem tudtam...

A hazai bankomban nem tudtam mobilszámot váltani külföldire, emiatt mostantól nem tudom használni a számlám. Tudok külföldről olyan bankszámlát nyitni, ahol ezzel nincs probléma? Át tudom vezetni a számlám egy ilyen bankba anélkül, hogy hazautaznék?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, kifejezetten ritkán használom a hazai forintalapú bankszámlám. A korábban megadott otthoni mobilszámom már nem él, nem használtam, a mobilszolgáltató (érthető okokból) visszavette a számot.


Próbáltam a Telebank rendszerén keresztül módosíttatni a mobilszámom a külföldön használtra, de erre nem voltak hajlandók. Egy otthoni bankfiókba bemenni különös nehézségekkel járna, telefonos ügyfélszolgálaton keresztül sem tudom intézni, mert elkallódott, nincs meg a kb. 15 éve kiválasztott és használt pin kódom.


Mostantól a bankom megerősítést kér SMS-ben küldött kód formájában. Mivel nem vezették fel a külföldi mobilszámom a rendszerükbe, emiatt tehát nem tudok hozzáférni a számlámhoz.


Mivel más lehetőséget, alternatívaként felmerült, hogy élhetek az egyszerűsített bankváltás adta lehetőséggel. Elképzelhető, hogy van olyan hazai bank, ahol a külföldön élő ügyfelek igényeit jobban szem előtt tartják, és egy ilyen váltást úgy is le tudnák bonyolítani, hogy nem megyek be az ottani bankfiókba?


Tudom, hogy egész kicsi az esélye annak, hogy el tudom kerülni a hazautazást, de mivel különösen nagy nehézségekbe ütközne, ezért inkább megkérdezem, hátha mégis van rá mód.



2019. szept. 9. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem fog menni személyes megjelenés nélkül
2019. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik családtagodat nem tudod meghatalmazni, (írásban, 2 tanuval), hogy bemenjen a bankba telefonszámot módosítani? Csak a telefonszámot. Hozzáférnél, de nyitnál külföldi számlát.

Csak a meghatalmazást kell hazakuldeni. Ha nem bízol a rokonban, csak az szerepeljen benne, hogy meghatalmazom xxx-et, hogy a YBanknal vezetett számlámmal kapcsolatban telefonszám módosítása ügyében helyettem egyszeri alkalommal eljárjon.

Bankot meg kell kérdezni, hogy milyen meghatalmazási formát fogad el.

Döbbenet amúgy, végiggondoltam, amit írtál.

2019. szept. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért kell megkérdezni a bankot, hogy milyen meghatalmazási formát fogad el, hogy nincs-e saját űrlapja erre, írhatod-e te a meghatalmazást. - csodálatos magyar postának pl saját űrlapja van).
2019. szept. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. szept. 11. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!