Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapíroknál a jegyzés és...

Állampapíroknál a jegyzés és a vétel között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Beszeretnék fektetni x összeget a Magyar Állampapír Plusz-ba. Van Webkincstár számlám és átutaltam a számlára a befektetni kívánt összeget. Átutalás előtt (tegnap este), amikor 0 volt az egyenleg, a menüben megnyomtam a vétel gombot és kiválasztottam a Magyar Állampapír Pluszt és üres volt, ha mást választok, akkor nem volt üres. Ha a jegyzésre kattintok, akkor ott van a listában. Mi a teendőm, hogy be legyen fektetve? Jegyezzem vagy vegyem, vagy mégse lehet ilyet kötni? (Eddig kincstári takarékjegynél csináltam vételt a postánál, ott nem volt jegyzés.)
2019. szept. 11. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

MÁP+ból minden hétfőn adnak ki új sorozatot.

Azt nem tudsz venni, csak jegyezni.

A jegyzéssel azt mondod, hogy a következő sorozatból fogsz kérni.


Ha rányomsz ma levonják a pénzt és jövőhét hétfő-kedden fogod látni a papírt a számládon.


A PMÁP-ot azt egyszer kibocsátják, azt utána venni lehet aktuális áron, ott azonnal/másnap megkapod, amit vettél.


Lényegi különbség nincs a te szempontodból a vásárlás és jegyzés között, ez csak technikai dolog.

2019. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha megnyomom a jegyzés gombot, akkor kész vagyok? Utána nem kell vételrei is nyomnom ugye? (MÁP+)
2019. szept. 11. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.


Végignyomkodod a jegyzést, akkor eltűnik a pénz a számládról, és kicsit zavaró lesz, hogy jövőhét elejéig nyoma sem lesz a MÁP+nak a számládon. :)

2019. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha megnyomom a jegyzést és nyoma sem lesz jövő hétig, de a jövő héten látni fogom? A nyoma sincs dolog kicsit furcsa nekem.
2019. szept. 11. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam le, hogy ne lepődjél meg.

Nyugodtan próbáld ki először egy ezressel.

2019. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, zöldelltem mindet :)
2019. szept. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!