Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel magánszemélytől (? )

Hitel magánszemélytől (? )

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. 300 ezer forintra lenne szükségem kölcsön, de banki hitelre nem vagyok jogosult, mert a jövedelmem magánszemélyektől, készpénzben, kis részletekben érkezik, mindenféle papír nélkül, így teljesen igazolhatatlan. (Egyébként havonta fixen 300 ezer felett van, tehát nem is lenne kevés, de nem tudom igazolni.) Az úgynevezett családom 5 forintot is sajnál tőlem, a barátaim (az a kevés, aki van) még nálam is szegényebbek. Milyen lehetőségem van? Kitől kérjek kölcsön? A dupláját is visszafizetném. Nagyon fontos lenne.
2019. szept. 11. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Magánszemély nem végezhet jogosulatlan pénzügyi tevékenységet, szóval elég nehéz dolgod lesz. Két lehetőséged van, mindkettő egyformán rossz.


1: Vannak úgynevezett fogyasztói csoportok. Ezek papíron arra jönnek létre, hogy BAR-listásoknak, és a hitelre nem jogosultaknak kölcsönt adjanak. A rendszer úgy működik elméletben, hogy a fogyasztói csoport tagjai befizetnek X összeget, és ezt egyvalakinek kisorsolják a csoportból. Nos, ezzel két gond is van. Egyrészt, a fogyasztói csoportok úgy 100 százalékra átrázás, azaz a főszervezők felmarkolják a lóvét és lelépnek. Másrészt, ha valamilyen oknál fogva mégse ez történik, van, hogy 4-5 éveket is várnod kell, hogy kisorsoljanak, addig meg fizess-fizess-fizess.


2: Uzsorások. Vidéken van belőlük bőven, Lakatos Romárió meg Kolompár Teszlatrooper famíliája. Ők adnak nagyon szívesen, viszont 2-300 százalékos kamatokat számolnak fel, és ha nem fizetsz, másnap már a házad előtt vár a száztagú cigányzenekar, és jó alaposan elhegedülik a nótádat...

2019. szept. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Keress uzsorást
2019. szept. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es leírta. Ráadásul én nem is adnék kölcsön magánszemélyként olyannak 300.000-et aki ennél többet keres de csak elméletileg. Ha én 300.000-et keresek akkor mindig van 300.000 Ft tartalékom...
2019. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Egészen kb. 2 hónappal ezelőttig a jövedelmem jelentős részét elvette egy f..szopó (akinek nyilván semmi tartaléka, felélte az egészet, így visszaadni sem tud belőle), most viszont sürgőssé vált a dolog. Budapesti vagyok, nem ismerek uzsorásokat, pedig most nem érdekelne a 100 tagú cigányzenekar sem.
2019. szept. 13. 02:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem 2 hónappal, hanem 2 héttel ezelőttig. A jövedelmem hetinél gyakoribb bontásokban érkezik, egyelőre 20 ezer forintot sikerült "félre tennem" de nem tehetem, hogy várjak 2 hónapot, amíg félre tudnám tenni. A pénzre mindenképpen még szeptember hónapban szükségem lenne, de igazából már "tegnap is késő lett volna".
2019. szept. 13. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!