Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha barát számlájára kérem az...

Ha barát számlájára kérem az utalást de az én nevemre megérkezik a pénz?

Figyelt kérdés
Nincs bankszámlám és pár ezer ft-ot utalnának nekem. Az egyik barátom számlájára kérem. A kérdés az, ha a saját nevem és az ő számlaszámát adom meg akkor is átmegy az utalás vagy az ő számlaszámához mindenképp az ő nevét adjam meg, hogy sikeres legyen az utalás?

2019. szept. 15. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a számlaszám számít. Írhatja az illető akár azt is névhez, hogy Mata Hari, akkor is megérkezik.
2019. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Az ő nevét add meg mindenképpen.
2019. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Az ő nevét add meg mindenképp, de alapvetően a számlaszám számít.
2019. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Van olyan bank, ahol számít a név (K&H pl), de a legtöbb bank nem nézi. Közleménybe be tudja írni a neved.
2019. szept. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan le lehet szavazni újra, de NEM számít hogy milyen nevet ír az átutalásban a számlaszámhoz. Nem nézi egyik bank se. Tudom, mert 1) én is utaltam már úgy, hogy más nevet írtam, nem azét aki a számla tulajdonosa 2) pontosan így vernek át embereket, hogy megadják, hogy Dr Fix Ypszilon ügyvédnek utaljanak át egy bizonyos számlaszámra adás-vételnél összeget és az emberek abban a tudatban, hogy ügyvédnek utalnak át megnyugodnak, miközben nem Dr Fix Ypszilon nevén van a számla.

Kínában karakterre, szóközre, pontra meg kell egyeznie az átutalásnál megadott névnek a számlavezetőjével, de itthon és az EU-ban nincs ilyen követelmény.

2019. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!