Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Évek óta kérdés mindenhol, de...

Évek óta kérdés mindenhol, de még sehol nem kaptam rendes választ. Valaki esetleg tudja ezeket a PayPal-al kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mikor jelent az magyar adóhatóságnak és pontosan mit? Cska akkor jelent, ha kérik célzottan, vagy automatikusan jelent? Mikor jelent, év végén? Mit jelent? A számla teljes összegét, forgalmát? Vagy részletes átutalásokat adatokkal együtt? Vagy csak akkor ha valoami limitet túllép az ember? Ha igen, milyen limitet?

2019. szept. 16. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Évek óta kérdés mindenhol, de még sehol nem kaptam rendes választ."


Talán azért nem kaptál rendes választ, mert nem publikus... Az adóhivatal sem teszi közzé, hogy milyen kritériumok alapján szűrnek egy-egy vállalkozóra, áfa csalóra, stb.

2019. szept. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jol mondta az elozo. De amugy segitek egy tippel: mivel minden ilyen penzt kezelo cegre ugyanazok a penzintezeti szabalyok vonatkoznak, ezert nagyreszt mindegy, hogy egy szlovak banknal van e szamlad, paypal-nal vagy revolutnal, mivel ez utobbi mogott is egy-egy erre a celra alapitott penzintezet, kvazi bank all.

Tehat sehol nem anonim, nem is celjuk annak lenni, nem is lehetnenek.

2019. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van egy törvény. A gyakorlat is érdekes, de alapvetően azt kérdezem a törvény kit mire kötelez. Mibnem amit kérdeztem arra vonatkozott, hogy a törvény mit ír elő a PayPal számára.
2019. szept. 16. 16:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Én csak azt szeretném tudni, hogy miylen adataimat kezeli, kezelheti az állam .Azt hiszem ehhez jogom van és nyilvánosnak kell lennie, hogy mit tehet sé mit nem. Az renben van, ha az APEH valamivel meggyanusít, akkor elég nagy a jogköre, hogy intézkedjen és nekem mindenfélét kelljen igazolni és bizonyítani. De amíg ilyen nem történik, az érdekel, hogy az adataimat ki és hogyan kezelheti. Csak például, az APEH hozzáférhet ahhoz, hogy én kinek mit utalok bármilyen pénzintézetből konkrétan és speciálisan lebontva, vagy ilyen adatokhoz csak akkor, ha előbb engem is tájékoztat és abankomat. Vagy ilyen adatok kérdés nélkül befuthatnak az APEH-hez automatikusan?
2019. szept. 16. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A bankoknak gyanús pénzmozgások esetén, illetve x összeg felett tájékoztatási/bejelentési kötelezettségük van a NAV (nem APEH már hosszú évek óta) felé a pénzmosás elleni törvény miatt.


A pénzmosás elleni törvényről itt olvashatsz a Téged érintő rész az ügyfél átvilágítási kötelezettség: ennek alapján akár 300 ezer ft feletti utalás alapján is képbe kerülhetsz.


[link]


Nyilván, ha egy cég naponta 5 milliókat mozgat, akkor nem fogják 2 millió miatt jelenteni a NAV-nak, de itt a hangsúlyos szó a kockázatelemzés, ami alapján valaki képbe kerül. Na erre mondtam, hogy ezt viszont nem fogják elárulni, hogy milyen kritériumok szerint szűrnek.

2019. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

> itt a hangsúlyos szó a kockázatelemzés, ami alapján valaki képbe kerül. Na erre mondtam, hogy ezt viszont nem fogják elárulni, hogy milyen kritériumok szerint szűrne

Főleg, hogy sokszor ők sem tudják. Algoritmusok keresik a gyanús tranzakciókat, sokszor ember által (előre)láthatatlan szempontok alapján.

2019. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!