Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő akkor, ha valaki...

Mi a teendő akkor, ha valaki megtudja a bankkártyám adatait és online akar fizetni vele?

Figyelt kérdés
Még nem történt ilyen de érdekel, hogy ilyenkor mi a teendő. Ha kapok egy SMS-t erről, akkor azonnal értesítenem kell a bankot?

2019. szept. 18. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Letiltod a kártyát. Ennyi.
2019. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát először meg kell erősítenem hogy én vásároltam-e vagy ez csak bizonyos összeg felett van? Pl. 50ezer forint értékben akarnak vásárolni, akkor addig nem tudnak amíg én ezt meg nem erősítem? Bocs nem bankkártyával szoktam fizetni hanem paypal-al, ezért nem tudom ezt.
2019. szept. 18. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egyénileg, személyesen mind be vannak (vagy nem) állítva a te kártyádra.


Lépj be szépen a netbankodba és ott a bankkártya menüponton belül meg tudod nézni, hogy a te konkrét bankkártyádhoz milyen beállítások, értékek, limitek tartoznak. Az is, hogy kapsz-e SMS-t, az is, hogy meg kell-e erősítened, stb. Ha te még soha nem nyúltál ehhez hozzá, akkor is minden banknak van egy adott alapbeállítása a bankkártyáihoz és ez eltérhet mindenhol.

2019. szept. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell megerősíteni.


Miután valaki más fizetett a kártyával felhívod a bankodat, és közlöd, hogy nem te voltál és le akarod tiltani a kártyádat (hogy még egyszer ne használhassák).

2019. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

E honap kozepetol hoztak be pont hogy bankkartyas vasarlasok eseten (online) mar a telefonodra erkezett kodot is be kell utni hogy a tranzakcio vegbemenjen.

Ezt sajat magadnak kell beallitani a netbankodban vagy kered hogy allitsak be a bankfiokodban.


Ha van megadva telefonszam, pl alapbol kapsz ertesitest a fizetesedrol vagy minden vasarlaskor az aktualis egyenlegedrol, akkor nyilvan nem kell beallitani semmit.

2019. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!