Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbírálatnál a bank utána...

Hitelbírálatnál a bank utána tud-e nézni, hogy felmondás alatt állok, vagy hogy határozott idejű-e a jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Két munkahelyemen van, az egyik határozott idejű, azt a bank nem fogadja el a hitelhez, a másik pedig e hó 30-án szűnik meg. Sajnos hirtelen. Kedden megyünk hitelkérelem miatt a bankba, babaváró hoz. A bírálat ugye 10 nap. Ilyenkor a bank fogja-e látni, hogy szeptember 30-val megszűnt a munkaviszony? A jövedelmem hozzájuk érkezik munkabérként, tehát nem kell jövedelemigazolást vinnem.

2019. szept. 20. 17:11
1 2 3
 1/23 Bak Norbert ***** válasza:
43%
Utána tud nézni, de nem emiatt aggódnék a legjobban ez esetben.
2019. szept. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen bizonytalanra miért akarsz felvenni 10milliót?
2019. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kérnek munkáltatói igazolást hitelhez. Azt a munkáltatóbak kell kitöltenie. Azon az is rajta szerepel, hogy a munkavállaló nem áll felmondás alatt. Szóval látni fogják.
2019. szept. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Utána tud nézni.
2019. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Milyen bizonytalanra? Jahj istenem már megint úgy dobálóztok itt az előítéletekkel, hogy fogalmatok sincs semmiről :D

Közalkalmazott vagyok, azért nem írnak nekem határozott időt, mellette van 150000 rendszeres ösztöndíj, amit nem tudnak figyelembe venni, a férjem is jól keres. Nem aggódom. Nem kell munkáltatói, mert oda érkezik a jövedelmünk.

2019. szept. 21. 07:59
 6/23 anonim ***** válasza:
De ha a férjed jól keres nem elég csak az ő jövedelme?
2019. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem, mert van 2 hitelünk, aminek a törlesztőjét bele kell venni a JTM be. Továbbá a kamattámogatás nélküli törlesztő el számolnak. Éppencsak nem férünk bele a 10 millióba, és ehhez az én jövedelmem a fenn említett okokból nem tudtuk hozzávenni.
2019. szept. 23. 10:26
 8/23 Bak Norbert ***** válasza:

Munkáltatói lehet nem kell, de nyilatkozat fog kelleni, hogy büntetőjogi felelősséged van a tett nyilatkozatokért (pl. hogy nem állsz felmondás alatt) . Ami így magánokirat hamisítás is lehet belőle, ha kibukik,a mellet hogy érvényteleníti a szerződést és az eredeti állapotot, vagyis a teljes hitelt kamattámogatást, stb vissza kell fizetned.


Emellett nem véletlen nem veszi az ösztöndíjat figyelembe mivel az nem állandó bevétel. Egy fő családfenntartóra alapozva meg nehezen adnak hitelt, mivel a gyerekkel a háztratási költségek és kiadások exponenciálisan növekednek.


Emellett ugye nálad borítékolható, hogy nem lesz gyed, hanem csak gyes, tehát a jelenlegi igazolt jövedelem töredéke lesz csak a bevételi oldalon a neved alatt, amit a férjed fizetéséből kell kompenzálni.


MARAD A FÉRJED, AKINEK PL HA NINCS ÉLETBIZTOSÍTÁSA, AKKOR ROSSZABB BESOROLÁSBA IS KERÜL ADÓSMINŐSÍTÉSBE, ami alá is áshatja a hitellimitet, MERT NEM LESZ FEDEZETE A hitelnek férjed KERESŐKÉPTELENSéGe, NE adj isten tartósabb baj ( rokkantság, halál ) esetén. És csak az ösztöndíjból, gyesből családiból nem fogod tudni fedezni a hitelt meg a megélhetést és az esetleges már meglévő kiadásaitokat.

2019. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Bak Norbert ***** válasza:
Illetve még egy dolog lemaradt, hogy ha elolvasod a kölcsönszerződést és a hatályos jogszabályt, akkor láthatod, hogy a szerződésen aláírod, hogy hozzájárulsz, a kölcsönös adatkezeléshez a futamidő teljes ideje alatt a bank és a NAV között, és bármelyik, bármikor ellenőrizheti a jogosultságot és a feltételek fennállását. Itt már alapból bukhat a dolog, ha a NAV jelzi a bank felé, hogy megszűnt a munkaviszonyod szeptember 30-al.
2019. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Bak Norbert, több dologban is tévedsz....

Te azt honnan veszed, hogy nem vagyok jogosult gyedre? Egyrészt jogosult vagyok diplomás gyedre, másrészt VAN EGY HATÁROZOTT IDEJŰ ÁLLÁSOM AMELY MINDEN ÉVBEN MEGÚJÍTÁSÁRA KERÜL. Ez így van 3 éve és így lesz a jövőben is, tehát még csere is jogosult vagyok apukám...

Másik: PhD ösztöndíj, amely államilag megszabott összeg, folyósítása havonta történik és tanulmányi átlagtól független 140.000.- mely a tanulói jogviszony fennálltáig jár, sőt, az utolsó 2 évben 180.000.-. Mivel a doktori képzés teljesen más rendszerű, ezért kisebb a kockázata, hogy otthagyod, mint pl egy BSc-t. De nyilván ennyi erővel felmondhatok bárhol. A biztisításról meg annyit, hogy eleve kötetet a bank egy biztosítás a hiteleire a szerződő el, illetve nekem és a férjemnek is van nyugdíjbiztosítása él baleseti-életbiztosítás is.

Nem is értem, egyébként ezt miért tekinti a bank nagyobb kockázatnak, mint pl egy betanított munkást, akinek talán jövőre elviszik a feje fölül a gyárat, vagy kirúgják leépítés miatt.... Ennyi erővel senki ne kapjon kölcsönt mer'mivan ha....

De igazából nem is ennek tárgya volt a kérdésem lényege, és köszönöm, már kaptam választ a kérdésemre. És aki nagyon aggódik a pénzügyi helyzetem és adósságaim miatt, annak csak nyugi, nem fogunk éhen halni...

2019. szept. 23. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!