Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Komolyan ennyire nehéz egy...

Komolyan ennyire nehéz egy lakáshitelt felvenni a Fundamentánál?

Figyelt kérdés

Nyár elején néztük meg a lakást, augusztus 9-én megírtuk az adásvételit, aztán elkezdte a személyi bankárunk (asszem így hívják azokat akik intézik a papírmunkát meg megkötik a szerződéseket) gyűjtögetni a papírokat. Egy hónapjába telt mire sikerült mindent kinyögnie mire van szüksége. Amikor már elméletben megvolt minden, mindig visszajött azzal a szöveggel, hogy még valami hiányzik. Itt elfelejtette aláíratni, ott egy bankszámla kivonat kellett, amott egy munkáltatói igazolás. Addig addig ment az időhúzás, hogy két hete sikerült beadnia a cuccost elbírálásra, pedig olyankor már költözni szerettünk volna. Tűkön ülünk, szorít az idő, az albérletet el fogják adni ahol most lakunk, emellett új bérlőt is keresnek addig ameddig el nem adják, és nem tudunk mit mondani a főbérlőnek, mert mi sem tudunk semmit. Jövő héttől szabin vagyunk, hogy tudjunk cuccolni, de még mindig az elbírálást várjuk...

Erre tegnap jön egy email a Fundamentától, hogy hiányzik egy ügyfél nyilatkozat, 30 napon belül küldjük el, mert addig nem megy az elbírálás. Továbbküldtük az emailt a személyi bankárunknak, ő tutira állítja, hogy azt elküldte, majd ma rájuk telefonál, hátha csak nem vették észre. Érteitek. NEM. VETTÉK ÉSZRE.(???) Hogy a rákban létezik, hogy egy hitelintézet ilyesmit bejátszhat? Már előre látom, hogy ezzel a húzással még egy hetet "nyernek" maguknak, nehogy dolgozni kelljen már. Egyáltalán, most néztek csak rá a papírkötegünkre, hogy most tűnt fel a hiányzó láncszem? Ráadásul nekünk csak az elbírálás lenne fontos, a folyósítás már nem sürgős, mert úgy van megbeszélve a ház tulajával, hogy ha az megvan és fix, hogy lesz hitel akkor ők is cuccolnak és mi is megkapjuk a kulcsot. Nem életbevágó neki hogy hamar jusson a ház árához.

Teljesen el vagyok keseredve.

B tervünk nincs, ha elúszik a ház, nem tudunk másikat venni, az összes önerőnk ebbe van benne. Az albérletben sem maradhatunk túl sokáig a jelenlegi helyzetünkben, ráadásul ebben a városban az albérlet árak eszméletlenül elszálltak, mi még szerencsések vagyunk ennek a bérleti díjával.

Kész vagyok, már nem is reménykedem.

Nem hittem el amikor a környezetemben többen is mondták, hogy a Fundamenta egy sz@r és felejtsük el... Kezdem már érteni a dolgot.

Nálatok is ilyen nyögvenyelősen ment a dolog?


2019. szept. 24. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

A fundamentás személyi bankárok nagy része vicc (tisztelet a kivételnek). Ugyanazzal a módszerrel szereznek munkaerőt, mint a piacvezető hárombetűs cég. Vagyis általában naiv, hozzá nem értő, megvezethető, iskolából frissen kikerült embereket próbálnak berántani a nagy fizetés reményében. Elvégeztetnek velük egy himi-humi tanfolyamot, hogy megkapják az mnb tanúsítványt. És innentől fogva ők már személyi bankároknak is minősülnek, pedig halvány lila fingjuk sincs sem a pénzügyekről, sem a banki dologról, sem semmi másról. Ezért is van, hogy nem tud egyben leadni mindent, mivel fogalma sincs, hogy mi kellene. Nem szabad a személyi bankárokkal intéztetni a hitelt, jobban jártál volna, hogyha magadnak csinálod, közvetlenül a bankkal, már régen az új házban lakhatnál.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem, nem ennyire bonyolult hitelt felvenni, csak ti is kifogtatok egy hozzá nem értőt. Most a hiánypótláson simán ülhetnek megint heteket és még akkor sem biztos, hogy nem találnak ki valami újabb dolgot, ami hiányzik.

2019. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A személyi bankárunk igazából azért nagy csalódás, mert ő egyébként (tudtommal diplomás) tanult ember, és a volt főnököm. Állítása szerint 5 éve csinálja ezt a fő állása mellett. Eddig teljes mértékben megbíztam benne. Most már nem tudom kinek higgyek....

Lassan kezdem azt gondolni, hogy az adásvételit is csak azért íratta meg velünk ilyen hamar, hogy nehogy vissza tudjunk lépni ebből az agybajból.

2019. szept. 24. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ez már csak azért is fura, mert a bankárnak is, meg a banknak is az lenne az érdeke, hogy minél hamarabb kihelyezzék a hitelt. A bankár akkor kapja a jutalékot meg a banknak is ketyegne a hitel. Pont ebből látszik, hogy hozzá nem értő a bankárotok. Nálunk gördülékenyen ment minden.


Az meg, hogy valaki diplomás még nem jelent semmit sem. A kulcs, amit írtál, hogy főállása mellett. Sajnos ő is erősíti a megélhetési ügynökök népes táborát. Mert sokminden ő csak nem bankár, pláne nem személyi. Egy egyszerű értékesítési ügynök, semmi más.

2019. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyik nagybank addig húzta az időt, hogy módosítani kellett a szerződést. Ami ugye egy vagyon volt az ügyvédnek, ráadásul az eladó se lett volna köteles belemenni, de szerencsére jófej volt - meg bukott volna egy csomó pénzt, mert a burkolatok már a mi ízlésünk szerint voltak megcsinálva.


Ugyanez volt a forgatókönyv: még kimaradt ez a papír, még kell egy jövedelemigazolás etc. Volt, hogy azzal hívtak vissza, hogy rossz igénylőnyomtatványt töltettek ki velünk. Meg a végére már ott volt 6 havi bankszámlakivonatom náluk, mert minden hónapban bekérték a legfrissebbet. Majd másfél hónapot vártunk magára a hitelbírálatra.


Két nappal az újabb határidő lejárta előtt bementem és kivertem a balhét, hogy mi a bánatos istenért szórakoznak velünk, írásos panaszt tettem, amiben részletesen kifejtettem, hogy az ügyintéző hogyan akadályozta a folyamatot, és ez nekünk mekkora pénzbeli vesztesêget okozott. Másnapra a számlán volt a pénz.


Szóval nem csak a Fundamenta szar.


De a többieknek igaza van abban, hogy akik a Fundinak dolgoznak, azok nem pénzügyi tanácsadók, hanem csak ügynökök.

2019. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez jutott nekem is eszembe, hogy elméletileg érdekük hogy, hogy minél hamarabb le legyen zsírozva az ügy... hát ezek szerint mégsem az :/
2019. szept. 24. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig hányszor le lett már írva, hogy az ilyen jellegű " befektetések" meg pénzügyi tanácsadóik kb annyit is érnek, mint anno - most már talán lehet jobban róluk beszélni is - a Brókernet, vagy a biztosítási ügynökök.


Nem is kell ismételni, előttem is megtették, az aki 5 év után sem tud saját pénzügyi tevékenységéből megélni, az milyen tanácsot tudna bármiben is adni?


Ha anno megnézted már az is egy kicsit amolyan rendszer összeomlást elkerülő tényezőként hat, hogy lejárat után x hónapig ki sem veheted a pénzt, vagy az ami egy bank esetében két hét, itt 2-3 hónap ( pl. hitelbírálat, folyósítás).


mi bele sem mentünk anno, pedig ésszerűen fel lehetett volna használni,de szerintem többet nyertünk azzal, hogy nem 4 évig gyűjtögettünk havi 20.000-et és a csok bevezetése után lejáró éves 72.000-os tőkéből próbálkoztunk megvenni az ingatlant, hanem 2 év alatt, előtte ugyanazt realizálva más befektetési formában, havi 25-el fizetve a vételár fennmaradó részét. Persze próbált mindent bevetni másfél órán át az ügynök, de istennek nem akarta megérteni a lényeget, csak hajtogatta a 30% állami támogatás marketingjét. Kíváncsi vagyok azóta mit csinálhat. Mi mindenesetre hozamként megnyertük az ingatlan árnövekedéssel beállt piaci értéket is ( 4-5 millió plusz ), így hogy nem mentünk bele és kivehettük volna tavaly a pénzt a jelenleg dupláját érő ingatlanra, mint önerő, amit 5 évvel ezelőtt inkább megvettünk fele annyiért kp-ra :-)

2019. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem nagyon flottul ment.

Eljött, összeírtuk mi kell, pár nap múlva újra, és ennyi.

Egy dolgot keféltek el. A szerződésbe rossz születési helyet írtak, amit csak a közjegyzőnél vettem észre, és fizethettem ki újra a közjegyzői díjat...

Viszont az utalást azt konkrétan a határidő napján a banki zárás előtt kb egy órával ejtették meg.

Azzal is számolj, hogy a pénzt az utolsó pillanatban fogod megkapni.

2019. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

UPDATE:


Tegnap fel lett hívva a Fundi, megvan a papír, "nem kell aggódnunk". Mondani könnyű...

Remélem ennek fényében megjön a héten az eredmény, múlt héten azt az infót kaptuk, hogy a hét közepén meglesz.

2019. szept. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!