Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt mennyit vettetek...

Lakáshitelt mennyit vettetek fel, mennyit tudtatok bevállalni?

Figyelt kérdés
Leginkább a 200 ezer nettó fizetés alatti pénzt hazavivők válasza érdekelne, milyen feltételekkel, havi törlesztővel tudtatok felvenni? Köszönöm előre is!
2019. szept. 28. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Először is, volt megtakarításunk. Vidéken vettünk házat, én egymagam nettó 180.000 Ft-os fizetés mellett vettem fel hitelt+önkormányzati támogatást igényeltünk. Van gyerekünk, CSOK-ot nem vettünk fel, mert nagyon szépen hangzik, de vidéken mindenbe belekötnek és sorra kaszálják el a CSOK-ot a házak miatt, így bele se fogtunk. Közel 2 millió Ft-ot vettem fel+támogatás, a többi pedig önerőből volt, amiből kipofoztuk.
2019. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és az kimaradt, hogy nem lakáshitelt vettem fel, hanem személyi kölcsönt.
2019. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
De mennyiért vetted? Kétmillió hitel az nem sok.
2019. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Most egy - kihangúlyozom: anonim - oldalon nem meritek felvállalni hogy ki mennyit vett fel és törleszt, vagy degradálónak gondoljátok, vagy miért nem kapok válaszokat, de most tényleg?


Elvileg sokan hitelt is kénytelenek felvenni, ezért érdekelne, kinek hogy sikerült, milyen ingatlanra és mennyit tudott felvenni?


Nem unalomból kérdem, mi is ez előtt állunk, és érdekelne. Csak nem szólongathatok le az utcán embereket ezügyben...

2019. szept. 28. 12:54
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
16 milliót 21.5 milliós lakásra, 21 évre, 10 éves kamatperiódussal, a havi részlet 94500, a nettóm akkor 350e volt.
2019. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

6,5-öt vettem fel, lakáskasszás konstrukcióban. 53.000 Ft körül van a törlesztő. Amikor ez volt, akkor kb. 200.000 körül volt a nettóm, azóta már duplája.


Remélem csillapítottam a hisztit

2019. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

úgy döntöttünk, hogy nem veszünk fel semennyit, mert nemsokára (max. 3-4 év, de inkább előbb) összedől a világgazdaság, vele együtt az ingatlanpiac - ha az már nem előbb - és a fizunk nem bírná el a törlesztőket, úgyis el kellene adni, hatalmas veszteséggel - csak baromi nehéz lenne.

ha mindez nem így lenne (de így lesz), akkor is nagyon kockázatos ennyi fizetésre lakáshitelt felvenni, úgyhogy a józan ész azt diktálta, hogy hagyjuk ki ezt a lehetőséget.

2019. szept. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sok dologtól függ, elméletben nettó 200ere, ha más hiteled nincs kb 80e havi törlesztőt engednek betorleszteni. De ingatlan vonzata is van (mire akarod felvenni stb) azt mondom nettó 200ere havi 40-50e éri meg felvenni. Tehát olyan 7-9millát max. Mert mi van ha faktor ottvan, fillerre meg nem lehet kipecezni
2019. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 én is kb. így számoltam, szerintem elég lenne 5 millió, 15 és 20 évre is vállalható a törlesztője.


Szerintem még havi 35-40-et kibírna ez a fizetés. Többet tényleg nem.

2019. szept. 29. 19:04
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
7-es vagyok, akik lepontoztak (nem érdekel amúgy, csak vicces a felelőtlenségük, meg hogy azt hiszik én csak károgok), majd gondoljanak arra, hogy most kiröhögtek, de pát ér múlva az ő fejük felől lesz elárverezve a lakás. nem kívánom ezt senkinek, de józan parasztija úgysincs a legtöbb embernek, hogy ne vegyen fel orrba-szájba hiteleket, amiket aztán majd nem tud fizetni.
2019. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!