Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rokantsági ellátásra meg...

Pepeh910 kérdése:

Rokantsági ellátásra meg magasabb összegü családi potlékra providenten kivül valamelyik bank add hitelt? Van saját ingatlanom is rokantsági ellátásom 50780ft családi 20300ft

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

50 ezerből megélni sem lehet, nem ám, hogy hitelt felvenni... Nem tudom, hogy mire kell, de saját érdekedbe mondom, hogy ne vegyél fel hitelt, mert miből fogod megadni?

Jelzáloggal lehet terhelni a lakást, de akkor saját magad alatt vágod a fát: felveszel hitelt, nem tudod fizetni, a végén lakásod se lesz, mert elárverezik.

2019. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, amúgy a családi pótlékot nem számítják bele a jövedelembe a hitelbírálatnál.


Kisebb összegű hitelt talán ad valamelyik bank - úgy 100-150 ezret, de annál többet tuti nem.

2019. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Még annyit sem.


Jelzálogot felvenni? Mire???

Ott is van hitelképességi vizsgálat, mert a banknak nem az a célja, hogy szerezzen egy széljegyet a tulajdoni lapon, hanem hogy visszakapja a pénzét, kamatostól.

Na most ezt ennyi pénzből sehogy sem fogja visszakapni.

A kérdező megélni sem tud ennyiből, hiszen ha meg tudna, nem lenne szüksége hitelre.


Nincs olyan bank, ami erre adna, sőt szerintem még a Provident sem fog. Ők is be szoktak kérni dokumentumokat, vagy a nyugdíjszelvényt, vagy egy bankszámla-kivonatot, mert nekik sem éri meg, hogy hívogassanak, az ügynökük menjen hozzád minden héten feleslegesen, kiadják behajtónak a pénzt, vagy eladják fillérekért egy követeléskezelőnek. Csak buknak rajta. Rajtad.


Amúgy én most bepötyögtem google-ba, hogy mennyi a minimum jövedelem, kidobott egy kalkulátort, beírtam az összeget, és az eredmény ponosan az volt, amit vártam: nem kalkulálható hitelösszeg.

Ha elmondod, hogy van családi pótlék, vagy látszik a kivonaton, még rosszabb a helyzet, hiszen az azt jelenti, hogy van gyerek, akiről gondoskodni kell. 20 ezerből nem lehet egy gyereket etetni, ruházni, iskolába járatni, de nem fogják ezt fillérre kiszámolni, hanem megnézik, mennyi az egy főre eső jövedelem. Esélytelen bármiféle hitel, ebben biztos vagyok.


Vissza akarnád fizetni egyáltalán? Miből?

2019. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már azon is kiakadok, hogy erre a jövedelemre a Provident adna hitelt, de egy biztos, a bankok nem fognak adni.
2019. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy nekem 2012 ben történt egy balesetem saját magamra kapom a családit meg a rokantsági ellátást de nagyon kevés lebénult a bal oldalam a korházban csak annyira tudtak helyrehozni hogy csak a jobb kezem müködik a ball kezem az nem müködik saját ingatlanom van munkahelyet egyáltalán nem találok akárkit felhivtam és mondtam hogy egyik kezem müködik plusz epilepsziás vagyok és elutasitanak vagy rám nyomják a telefont megvcáltozott munkaképeségü cég se alkalmaz ittvanak a kiadások azért gondolkodtam hitelen mert leolvasták a gázt villanyt és ez egy kicsit sok kiadás lesz anyum kiskoromban meghalt apumrol meg neis beszéljünk nevelöszülöknél nöttem fel hercegszántón lakom olyan helyen ahol egyáltalán nem találok munkát még baján sem
2019. szept. 30. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok nem érdeklik a bankot, csak az, hogy meg tudd adni a kölcsönt.

De annyira nincs semmi jövedelmed, hogy nem tudnád megadni.

Akkor sem, ha ezért lepontozol. Vagy lepontoz akárki.

Ez a baj a gyakoris névtelen közeggel: ha nem tetszik a válasz, lepontozzák az embert, hiába az igazat írja. Fáj az igazság, na.

2019. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!