Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti fel vennétek hitelt 48...

Krisztina0318 kérdése:

Ti fel vennétek hitelt 48 évesen egyedül 2 gyerekkel 20 évre? A törlesztőrészlet 80. 000 Ft. Az ajánlat jónak tűnik de elbizonytalanodtam.68 éves koromig fizethetem, ha megélem. Biztosítás is lenne mellé. A másik lehetséges megoldás az albérlet.

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha ilyen problémáim lennének, akkor eleve nem vállaltam volna két gyereket.
2019. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elváltam és a gyerekeim már lassan felnőttek. A két gyereket pedig huszonévesen vállaltam. Ennek viszont a kérdésemhez közé sincs.
2019. okt. 1. 11:04
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem vennék
2019. okt. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a gyerekek 16-17 évesen le lehet ülni ezt megbeszélni velük, mert ugye az ő jövőjük, támogatottságuk is érintett. A 80 albira is elmenne, egy saját lakás esetén pedig idővel megöröklik. Szóval ők mit szólnak az ötlethez.
2019. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Biztosítással együtt feltehetően drágábbra fog kijönni a havi kiadásod, pláne az évek előre haladtával, amivel együtt indexálódik a biztosítási díj ls a banki költségek, mint az albérlet, ami lassan leszálló ágba kerül a jelenlegihez képest.


Albérletben szabadon mozogsz, ha változik az élethelyzeted, hitellel meg vagy kötve.

Albérletben nem kell 20 év alatt olyan nagy állagmegóvó, épületszerkezeti és épületgépészeti beruházásokat végezned és azt a hitelen és biztosításon felül önerőből ( vagy újabb hitelből ) finanszírozni, mint hitel esetén. Ezt albérletezve megtakarításra is fordíthatod, egyéb célokra (pl. lakáshoz önerőből történő vásárláshoz a gyerekeknek). Illetve mindezek ellenére sem érint albérletben az ingatlan piaci értékvesztése adott esetben.


Hitellel "sajátod" az ingatlan, de nem tehermentes, illetve csak addig sajátod amíg fizetni is tudod a hitelt, és mellette a rezsit.


Albérletben, ha nem fizeted a rezsit sem veszítheted el a nem saját ingatlant, maximum másik lakhatás után kell nézned és a rezsi tartozásért felelsz csak, azt nem terhelik rá az ingatlanra, vagy árverezhetik el azért mert pl tartósan egy kisebb összegű rezsi számlát nem tudsz kigazdálkodni és többes eljárásban végrehajtás alá vonva, a jövedelmed 50-90%-át elveszíted átmenetileg, ami kapcsán meg vagy a többi rezsid fizetése lehet problémás vagy a hitel fizetése maga a gyerekek fenntartása mellett már csak évek során.


Mentálisan pedig nem vagy kitéve akkora nyomásnak és kényszernek, mint hitel esetén.


Ezeket is mérlegelheted, amellett, hogy most amikor tetőzni látszik az ingatlan ár és gyérül a kereslet, törvényszerűen esni fognak az árak ( hacsak be nem dobnak megint valami varázsmegoldást,mint volt a csok, fogyasztóbarát lakáshitel, babaváró, meg 5% áfa, stb. - amivel ideig-óráig mesterségesen fenn tudják tartani a látszatot )

2019. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

1-es gondolj bele, amikor most Babaváró hitelt vesznek fel sokan és adott esetben mint a kérdező is,lehet hogy 10-en x év múlva elválnak. ( vagy válnának, ha engedné a hitel őket)


Akkor ők se vállaljanak, meg vegyenek fel hitelt végeredményben? Vagy ezt előre senki nem látja így, ogy mikor fog elválni?:-)

2019. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

#6 Magyarországon világ szinten is elég magas a válások aránya, borzasztó naiv, aki azt gondolja, hogy ők egész biztosan együtt maradnak életük végéig.


Nem is kell hozzá válás egyébként, normális ember eleve számol vele, hogy sajnos bármelyik nap történhet egy tragédia is (autóbaleset, szívroham, bármi) aminek a következtében egyedül marad.

Nem véletlenül mondják, hogy mekkora felelősség a gyerekvállalás.

2019. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen, én pl. eleve nem vállaltam volna gyereket saját lakás, autó és pár milla megtakarítás nélkül.
2019. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi vállaltunk. De ég és föld a kettő. Amikor jelzaloggal a fejed felett robotolsz túlórázva vagy elszakadva a családodtól a családért, aminek a költsége egyre csak nő rajtad kivül álló okok miatt, vagy mint a másodikunknál hogy több tehermentes ingatlannal, stabil egzisztenciával már a gyerekek jövőjét is bebiztosítod lakásokkal, havi vagy évtizedes kötöttségek nélkül. Ettől függetlenül látod a kérdező sem okolható azért emiatt, mert 10-en x évig tudta nevelni őket igy is őket.


De szvsz egy ilyen célú hitellel nem sokra menne egy albérlethez képest.

2019. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben már a gyerekeknek is be kellene szállni a hitel törlesztésébe, ha elmennek dolgozni. Bár nem tudom ahhoz mit szólnának, hogy 20 évig maradniuk kellene. Mert gondolom, ha kirepülnek a saját megélhetésükre, lakhatásukra kell költeniük. Te meg 68 évesen egyedül nem hiszem, hogy tudnád fizetni a törlesztőt.
2019. okt. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!