Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy esetleges válság ellen mi...

Egy esetleges válság ellen mi a legjobb befektetés, hogy a pénz ne veszítse el az értékét?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Arany, és gazdag helyen lakás
2019. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi.De az a gond, hogy ha most veszek aranyat vagy lakást akkor most a legdrágább.Meg kell várni a válságot és akkor majd lejön az áruk és akkor kell vásárolni?
2019. okt. 10. 09:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet biztosan tudni
2019. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudjuk hogy mi lesz. Ellenben én már idősebb vagyok és megéltem az előző válságot. Csak nem valsagkent hanem nem történt semmi alapon. Gazdag környéken vettem ingatlant így nem esett nem nőtt az értéke de kiadni ki tudtam jó pénzért. A kiadasbol válság alatt vettem meg ingatlant , így még szaporodott is a pénz.

A válság előtt 38ert vett ingatlan most 90ert került eladásra mert abból még kettőt építettem ami meg albérlet lett.


Lehet nullazni ezt a hozzászólást is :))

2019. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Termőföld

Az ára egyre megy feljebb, bár a jelenlegi politikai viszonyok mellett nagyon nehéz, már-már lehetetlen értelmes mennyiséget venni. De annak a bérleti díja mindig jönni fog, még ha kevesebb is, mint egy kiadott lakás, de a gond szinte nulla vele.

2019. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Tőzsdére befektetést senki sem ajánl?
2019. okt. 11. 07:34
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Válság ellen tőzsdére?

Miért nem dobod egyből tűzre inkább a pénzt? Akkor legalább a melege hasznosulna

2019. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

2 út van:

- Vagy valamely az első válaszoló által ajánlott módszer (mert "valamivel értékállóbb" lehet, mint a többi eszköz a válság alatt is)

- Vagy épp az, hogy nem fekteted be most, likvid(kp/számlapénz) formában tartod, és a válság alatt az értékcsökkent eszközöket veszed meg. (Ugyebár válság alatt lehetett 2000Ft-os OTP részvényt is szerezni)


Általánosságban a válság ellen az működhet, ha "szétdobálod"(diverzifikálod) a vagyonodat a fenti módszerek között(pl a második módszer esetében nem egy banknál tartod a pénzed, nem egy devizában ....), akár a két módszert kombinálva, hogy x pénz aranyban, y pénz forintban z pénz euróban ... .

2019. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
#4: Nyilván azért nullázzák le a válaszodat, mert itt a többségnek nincs még 6 számjegyű megtakarítása sem. Ahhoz pedig amit leírtál, ha egyáltalán igaz, több 10 millió Ft likvid tőke kellett. El sem tudja képzelni az itteni többség, hogy valakinek ennyi pénze legyen tisztes munkából, ha egyáltalán abból van.
2019. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9es én értem de a kérdés a volt Hogy válság ellen mibe érdemes fektetni. Én vagyok az egyetlen aki kipróbált bevált megoldást kínált azt mégse jo.

Ahamm értem.

Mondjuk nekem aztán teljesen mindegy

2019. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!