Tudtok olyan bankot, ami jelzáloghitel bíráláshoz nem csak az elmúlt 3 hónapot számolja, hanem hosszabb időszakot néz? Vagy ami friss katázásból jövő bevételt is vizsgál, nem csak lezárt adóévet?

Figyelt kérdés
Feleségemmel lakáshitelt szeretnénk felvenni, de május óta nekem katás jogviszonyom van, csak feleségemnek van munkaviszonya. Az ersténél azt mondták, amit címben is írtam, hogy az elmúlt 3 hónapot számolják és vállalkozásnak csak lezárt adóévét. Sajnos így csak harmadannyi pénzzel számolna a bank, mint ami a valós jövedelmünk és necces, hogy egyáltalán kiadnának-e akkora hitelt, mint amekkorát szeretnénk. Van bármi ötletetek, tanácsotok stb? Első lakásvásárlás, zöld fülűek vagyunk, minden kedves hozzászólásnak örülünk.

2019. okt. 10. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A kata hitelminosotesben szinte alkalmatlan hitelhez( nagyom rossz adosminositessel jár, tekintve lane hogy kezdő is).Töredéke sem lesz a hitel, plàne lezárt üzleti év nélkül.


Kilépve a katabol jövőre már lezárt üzleti évvel pl. az éves netto árbevétel 35-40%-at hiteleztek tavaly az otpnel és a budapest banknál. De ezek szabad felhasználású vállalkozói hitelek, amik igy kvázi olcsobbak is lehetnek egy magánszemély hiteltől.


Ha vállalkozáshoz telephelynek venned meg az ingatlant vagy csak bejegyeznéd annak a vétel után, akkor joval kedvezőbb elbírálása lehet pl. egy mva-s mikrohitelnek 10 millioig de viszont ahhoz meg 200% ingatlan fedezet kell 3,7% kamatra ráadásul lineárisan csökkenő hitelkonstrukcioban és nem kell hozzá önerő. Kérdés milyen fedezeted van, vagy mennyi az ingatlan és igy meg tudnád e venni?


De szvsz most, meg mar jopar éve ingatlant venni hitelre nem igazan éri meg. Inkább szabad felhasználású vallalkozoi hitel a befektetes meg elköltsegelve.Akkor csak a visszaigenyelheto áfatartalomból is fizetni tudod évekig a hiteltörlesztést is akár.


Legalábbis én így csináltam amikor ilyen helyzetben voltam tavalyelőtt.

2019. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!