Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha MTB-nél vettem állampapírt...

Ha MTB-nél vettem állampapírt (MAP+), hogyan tudom megszüntetni az egészet és Magyar Kincstárba áttenni?

Figyelt kérdés

Kérlek azok írjanak akik tudnak segíteni, ne trollok. Nem vagyok jártas az állampapírok terén, nem volt eddig még ilyen papírom. Azt hiszem rossz döntés volt, mert itt kezelési költség van, amit a tájékoztatáson konkrétan nem tudták megmondani mit jelent csak saccra, amiket a neten olvasok az meg sokkal másabb infókat ad, sokkal több pénz megy el a kezelési költség címén. MTB-ben tartott pénzem tettem bele ebbe a papírba, de jobban utána kellett volna járnom az egésznek, elszúrtam ezt rendesen. Könyörgöm, ne kioktassatok, hanem arra kérnék ötletet mit tudok tenni? Én először arra gondoltam az első fél évet megvárom, remélem a kamatot is kiadják, ha nem akkor ráfizettem az egészre? Vagy hagyjam benn? Kinek van ebben tapasztalata?


Előre is köszönöm aki tud szolgálni hasznos tanáccsal!



2019. okt. 22. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Értékpapír transzfer a neve. Ha a fenti linkben nem találod meg amit keresel, akkor is erre a szóra keress rá a google-ben.

2019. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. És ilyenkor a szerződés ezzel a bankkal megszűnik? Mert ez szerződéshez kötött, az MNB a felügyelője és a számlám tőlük van. Vagy ezt a Kincstárnál elmondják? Elnézést, ha butaságokat kérdezek, de valóban kevés az infóm és későn kaptam észbe, hogy a Kincstárnál nincs semmi számlavezetési díj.
2019. okt. 22. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Hívd fel az Államkincstárt (vagy menj be hozzájuk) és tőlük kérj további információt.


Én úgy tudom, hogy neked a mostani szolgáltatóddal már semmi dolgod, semmi intézni valód. Az új szolgáltatód (államkincstár) fogja lebonyolítani a transzfert, ő intézi a papírmunkát, stb. Bemész az államkincstárhoz, nyitsz ott számlát (ha még nincs) és szólsz nekik, hogy értékpapír transzferrel szeretnél állampapírt küldeni a számládra egy másik szolgáltatótól. Ők elkérik a másik szolgáltatónál lévő adataidat (számlaszámod, stb) és elintézik neked a dolgot. Neked csak a költségét kell megfizetned majd és ennyi.

2019. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm az információkat. Fogok kérni időpontot náluk.
2019. okt. 23. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!