Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a CSOK-ot és babavárót igénybe vevők úgy fognak járni, mint a devizahitelesek?

Figyelt kérdés
2019. okt. 24. 17:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Mert ezt sem adják ingyen. Ugyanis vannak feltételei, amik ha nem teljesülnek, kamatostól vissza kell fizetni. És ezek nem kis pénzem ám, nagy családosok esetén.

Vegyünk egy példát. Felvesz a házaspár 10 millió Ft-ot, mert házat akarnak venni, építkezni, tök mindegy. Nincs még gyerekük és aláírnak 3 gyerek vállalására, ezért megkapják a 10 millió Ft-ot. Aztán összevesznek, elválnak és nem lesz nemhogy 3, még egy gyerek se. De a pénzt már elköltötték, mert megvették a házat, vagy felépítették. Eladni meg persze nem tudja, mert 10 évig ráteszi az állam a kezét a házra. De a 10 millát vissza kell ám fizetni kamatostul!

Na, akkor szerinted miért mondják?

2019. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm.

Ennyi lenne a buktató?

2019. okt. 24. 18:00
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

A legnagyobb bajt abban látom, hogy az emberek pénzért vállalnak gyereket. Azaz eleve nem akartak 3 gyereket, csak vérszemet kaptak a sok pénztől, és így bevállalták.

A statisztikák szerint rengeteg a válás. Persze amikor 20 évesen szerelmes vagy, azt hiszed, veletek ez nem történhet meg. Aztán eltelik 10 év, és szembetalálod magad a keserű valósággal. Akkor már nem vagy olyan naiv.

Szóval, fiatal pár, új ház, kisbabák. Anyuka évekre kiesik a munkából, de a hitelt fizetni kell, apukának muszáj erején felül güriznie. Vagy a pénz kevés, mert olyan munkája van, hogy nem tud fusizni - akkor a pénz miatt állandósulnak a veszekedések.

Ha tud másodállást vállalni vagy fusizni, akkor meg sosincs otthon - ez a baj. Nem vesz részt a gyereknevelésben, minden anyukára marad, aki emiatt túlhajszolt, nincs élete. Lassan csak a veszekedés marad.

Amúgy is erős próbatétel a gyerekvállalás minden párnál, de ha még pénzügyi gondok is vannak, akkor majdhogynem borítékolható a befuccsolt házasság.

Meg szoktam említeni, hogy mi a mai valóság, emiatt le szoktak pontozni, de attól még ez van. Nézzünk szét, hogyan engedik el magukat a nők több gyerek után. Én is nő vagyok, és nagyon jól tudom, hogy a korral eleve nehéz formában maradni, a francnak sincs kedve még munka után edzeni meg salátán élni. Ha ehhez még társul 2-3 szülés, akkor az jól tudjuk, mivel jár. És azt is tudjuk, hogy a férfiak alapvetően odavannak a bomba nőkért, nem az elhízott, lestrapált, zsíros hajó, morcos anyukára gerjednek, aki kinyúlt mackónadrágban várja haza a pasit, büfifoltos pólóban, hulla fáradtan, szexhez persze nincs kedve, mert egész nap a gyerekek után rohangált.

Mielőtt félreértenétek, nem állítom, hogy mindenhol ez van. De azért tegyük a szívünkre a kezünket: nagyon sok ilyen van. Ismerősi körben, ha nem tabu a szexről beszélni, tudjuk, hogy a gyerekek után sokszor vagy nincs szex, vagy nagyon minimális. Egy férfinak meg más az igénye. És ha otthon nem kapja meg, vagy mindig csak a lebszást kapja, akkor máshol fogja megkeresni.

Mondom, mindez hatványozódik a jelen esetben, mert ezek az emberek a pénz miatt vállalták a gyerekeket, nem azért, mert ez volt az álmuk.

3 gyerek egy valódi szerelmet is próbára tesz, hát még azt, ami leginkább csak a pénzről szólt?

Szóval ezek a házasságok még nagyobb arányban fognak véget érni, mint azok, ahol nem figyelt be a CSOK.

Akkor a házat majd megpróbálják eladni, de mivel nem 1-2 ilyen eset lesz, több ház lesz a piacon, mint amekkora kereslet lesz.

Ja, első pont, hogy ezeket a házakat nem lehet eladni, meddig is, 10 évig?

Szóval jó eséllyel apuka majd lelép a putriból, anyuka meg marad a 3 gyerekkel, munka nélkül. Na ki fog sipítozni, hogy ingyen kaja, ingyen ruha, ingyen tankönyv, és mentsék meg a házát is, mert különben utcára kerül?

Igen, mi fogjuk ezt megfizetni, akik nem vettük fel a CSOK-ot felelőtlenül.

Ha eltelik az x év, és a házat mégis el tudják adni, akkor először a hitelt kell belőle visszafizetni. Semmi nem marad, de annyi tuti nem, hogy mindkét fél tudna venni magának valami kis viskót.

Ismét vagy az utcára, vagy albérletbe kerülnek, de a gyerek mindenek előtt, az állam mindent ingyen fog nekik adni, amit.... na, ki fizet meg?


Hangsúlyoznám újra, nem fog mindenkivel ez történni!!!

De nagyon sok mindenkivel pedig meg fog történni, és ezt meg fogjuk érezni a bőrünkön, ebben teljesen biztos vagyok.

2019. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a válaszod. Ez elég rosszul hangzik.
2019. okt. 24. 18:50
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Amikor elmúltam 30, számomra megdöbbentő volt, hogy a baráti körben, ismerősök között, kollégák között sorra mentek tönkre a kapcsolatok, házasságok.

Én nem is nagyon tudtam elfogadni.

Amúgy én is úgy éltem meg a saját kapcsolatomat, hogy az a világ legbiztosabb, legstabilabb kapcsolata, velünk ilyesmi nem történhet.

Aztán nem tértem magamhoz, amikor megtörtént. És sorra szinte mindenkivel.

Nem akartam, nem tudtam elhinni.

Volt egy ismerősöm, aki azt mondta, ő ezen már nem tud meglepődni, mert mindenki csal. Visszakérdeztem, hogy mindenki?

Igen, mindenki. Csak van, aki még nem bukott le.

Erről volt egyszer egy vitám itt az oldalon, teljesen korrekt stílusban írt egy pasi, hogy ne általánosítsak, mert nem mindenki. Privátban váltottunk pár levelet. Megírtam neki, hogy maximum az nem csal, akinek nem jön össze, mert mondjuk egy nagydarab pasi, aki nem találna nőt, tudod, ezek a mackós apa-típusok. Vagy ugyanez megvan nőben is, nagydarab, kedves, igazi anyamedve, de nőként már nem igazán funkcionál.

Nos, megírta a pasi, hogy a külsejét eltaláltam, ő egy nagydarab, idősödő férfi, de egyébként ő szereti a feleségét, és nem akarja megcsalni.

Hja, kérem... ha nincs kísértés, nincsenek utalások, akkor nem is lehet, de ha az illető elkezdene konditerembe járni, lefogyna, magára kapna némi izmot, és a csinos kolléganők csorgatnák a nyálukat utána, vagy ha teszem azt ez a mackós apuka 20 milliós BMW-vel járna, és megkísértené a sors, hát nem hiszem, hogy ellenállna.

Szóval ma már én is elhiszem, hogy akinek módja, lehetősége, alkalma van rá, az bizony meg is teszi, és ez hatványozottan igaz, ha otthon a 3 üvöltő gyerek és a slampos, elhízott asszony várja, akinek nincs kedve szexelni.

Valóban nem hangzik jól, de attól még elég jó esély van rá, hogy bekövetkezik.

2019. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%

3

De ha a babavárót nem elverik idiótaságokra, fogyasztásra, hanem befektetik, illetve kiegészítésnek használják a havi megélhetéshez, akkor ezek a gondok nem keletkeznek olyan könnyen.

2019. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
30%

Huh, ezt kifejtenéd?


Szerintem egyiket sem elverik, hanem ingatlant vesznek belőle, ez nyilván jó dolog, csak utána ezt fizetni kell, és jönnek a gondok.

2019. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Az ingatlan is túlértékelt dolog. Az ország településeinek 90 százalékában nem fog annyit érni a ház, mint amennyiért építtetted.
2019. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Meg kell nézni a statisztikát, kormány már milliárdokat költött a gyerekvállalási kedv emelésére.. ettől függetlenül csökkenő tendenciát mutat. Válások aránya meg nő.. és akkor az a hivatalos dolog. Azon kívül, hogy mennyi pár megy szét, senki sem tudja.


Ismerősi körömben elég 1 kezemet használni, hogy meg tudjam számolni, hogy hány pár van együtt minimum 10 éve. Nos, nem sok.

2019. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mi 10 éve vagyunk egy pár a férjemmel, de sehogy sem tudjuk összekaparni egy kis lakás vagy ház árát.
2019. okt. 24. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!