Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki vett már igénybe lakáshite...

Tibiketibo kérdése:

Aki vett már igénybe lakáshitelt, hogy csinálta? Minden pozitív tanácsot szívesen fogadok

Figyelt kérdés
Lakáshitellel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Van egy házunk amit kinőttünk ezért szeretnénk nagyobbat venni, Netto fizetésem 6-700 ezer ft jelenlegi munkahelyemen 4 hónapja vagyok nem szereplek khr listán nincs semmilyen hitelem, a ház amit szeretnénk megvenni 10 millió ft van 2 millió ft önerőnk, tehát 8 millió ft hitelre lenne szükségünk. Adóstársat nem tudunk bevonni. Szerintetek ez így működhet? Vagy mindenképp kell adóstárs? Esetleg pótfedezet?
2019. okt. 24. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Működhet. Csak olyan bankot kell találni, ahol elég ez az önerő. Vidéken ált több szokott kelleni (10m nyilván nem Pest). De mivel jó a fizu, kicsi a hitelösszeg, szerintem működhet.
2019. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

1) Kevésnek tűnik az önerő.


Én úgy csinálnám, hogy rokonságból kölcsönkérnék még 2 milliót és 6,5-et vennék fel a banktól.

10m a ház, 0,5m a költségekre.


A rokonoknak havi 100-at vissza tudsz adni, a banknak meg lesz kb 50-100ezer a törlesztő futamidőtől függően.

Még tartalékra is futja, hogy pár év múlva előtörlessz.


2) A 4 hónapja ott dolgozol elég rizikós, mi van, ha 2 hónap múlva kirúgnak? Inkább várnék még fél évet és az alatt növelném az önerőt.

2019. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Illetékre, ügyvédre, azért nyugodtan számolj 400-500 ezret.
2019. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi fizetéssel miért nem gondolkodsz azon inkább, hogy összegyűjtesz még legalább pár milliót hozzá, ha nem is az egészet? Ha csak 200 ezret teszel félre minden hónapban, az is majd' 2,5 millió egy évben. Nyilván meg lehet nyomni ezt jobban is (nekem nincs ekkora fizetésem, csak 400 fölött valamivel, de én nagyjából 200-250 ezret költök havonta, van hogy kevesebbet is és nem is vonom el magamtól a kenyérre valót), akkor még rövidebb idő. És akkor még csak a te fizetéseddel kalkuláltam.


Amit havi törlesztőbe befizetsz, az megmaradna, vagy jóval kevesebb lenne a törlesztő. Hova hajt a tatár? Ilyen körülmények mellett adóstárson meg ilyeneken gondolkodni sztem felesleges. Még egy kis önerő, és a többi még akár személyi kölcsönből is kijönne (ami nyilván a legrosszabb választás a kamat miatt).

2019. okt. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ahol élek jelenleg ez az a ház amiért adnék is ennyi pénzt,mennek fel az ingatlan árak meg van annak a lehetősége ha én tovább gyűjtögetek akkor ez a ház elkel és csak drágábbat tudok venni amikor ugye megint kevés a lerakott pénz. Egy faluról van szó,ami olcsóbb ház volt arra már mindre lecsaptak,nekem van 2 gyermekem szeretnék egy 3 szobás házat és sajnos ilyen árak mellett nem igazán lehet megtenni hogy az ember még évekig gyűjt.
2019. okt. 25. 07:14
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát, kevés az önerő...

Falunk 20% önerőt nem fogadnak el a bankok. Min.30% kell, de nem ritka a 40-50% önerő sem. Mi most pint benne vagyunk. Nagyon fontos hol van a település, mi az építés anyaga, milyen a ház állapita.

Ha van 2 gyereked, akkor igényelhetsz CSOK-ot. Ha a falu preferált kistelepülésen van, akkor falusi Csokot is igényelhetsz. 2 gyerekre ez 2,6 M ft. Fele vásárlásra, fele korszerűsítésre.1 év tb jogviszony kell. De az ilyen településekre általában 40%-ig hitelez a bank. 60% önerő.

Sima csok 2 gyerekre 1,430 M. Vásárlásra v. bővítésre, 180 nap tb jogviszony kell.

Szóval 2 M ft önerő egy kis faluban 10 M - s házra tuti nem elég.

2019. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából nem is tudom hogy megpróbáljuk e. Csináltattam hitelelőbírálatot elmondtam mindent és nem mondták hogy kevés lenne az önerő. 15.-én kellene mennünk a bankba hivatalosan is elindítani a folyamatot de a foglalót már oda kéne adni a tulajdonosnak....félek hogy kidobott pénz lesz
2019. okt. 27. 17:04
 8/19 A kérdező kommentje:
A ház egyébként Sz-Sz-B Megyében található 100m² tufából épült,tető cserét pár éve csináltak és a külső vakolat is pár éves. A ház 1974-ben épült,a központban piaccal szemben található. Buszmegálló,bolt,óvoda,iskola,zöldséges,posta műv.ház..stb max 5 perc sétára vannak. Melléképületek garázs,pince,nyárikonyha. 800m²-es kerttel.
2019. okt. 27. 17:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Amíg nem mentek át az előzetes bírálaton, ne tegyél le foglalót.
2019. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És az előzetes bírálat mikor hogyan történik? Bocsi ha hülye a kérdés de soha semmilyen hitelem nem volt még így nem tudom a folyamatokat sem.
2019. okt. 27. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!