Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van végső határa a babaváró...

Van végső határa a babaváró hitelnek? Meg fogják valamikor szüntetni?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem mert van már egy gyermekem, aki 1 eves. De szeretnénk még varni a testvérel úgy 1,5 2 évet. Csak utána próbálkoznánk. De gondolom véges lesz ez a lehetőség, mert ha jól tudom sokkal többen igénybe veszik, mint amire államilag számitottak.

2019. okt. 25. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

"A konstrukcióra legkésőbb 2022. december 31-ig le kell szerződni, azaz 3,5 évig lehet igénybe venni a támogatást."


Nyilván előfordulhat, hogy egyszer csak azt mondják, hogy 2022.01.01. az új határidő, de ezt nem tartom túl valószínűnek.

Én nem venném fel addig, míg meg nem állapítják a terhességet, vagy 2022 közepétől gondolkodnék el rajta.

2019. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mi sem vesszük fel addig, semmiféle keppen! Aztán az is lehet, hogy kicsúszunk belőle. Nem lesz gond ha igen, akkor majd megoldjuk máshogy a ház bővítését, de kiváncsi voltam hogy meddig van rá lehetőség! Köszi🙂

2019. okt. 25. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A következő választás a határidő, hisz utána nem biztos, hogy ez a kormány marad, azért 2022 a határidő. Ha marad, akkor valszeg lesz új határidő is
2019. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Második! Nem olvastam nagyon utána, de gondolhattam volna..meglátjuk mi lesz :)

Persze mi még varunk. De alapvetően jó lehetöségnek tartom, így ha a sors úgy hozná mi biztosan élnénk is vele. De valóban csak akkor ha már biztos a terhesség.

De ha mégis lecsúszunk, nem lesz tragédia mert eddig sem számoltunk igazából vele.

2019. okt. 25. 11:56
 5/11 Bak Norbert ***** válasza:
37%

44/2019 kormány rendeletben van szabályozva a határidő, meg sokminden más is (pl. lehetséges buktatók, részletes feltételek, stb. )


(2) A kölcsön és a babaváró támogatás igénybevételéről szóló szerződés (a továbbiakban: kölcsönszerződés) 2022. december 31-éig köthető meg.

2019. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valóban többen veszik igénybe,mint számítottak,plusz azt nem tudom,mennyire vették számításba,hogy a fele már fel is függesztette 3 évre,mert elérte 12 terhességi hetet.Azért ez elég nagy cumi a bankoknak.Pláne ha utána ezek a szülők ügyesen összehozzák sorra a 2.-3.gyereket is.
2019. okt. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bak Norbert ***** válasza:
54%

Miért lenne cumi?

Épp lehet emiatt is annuitasos a hitel. Az első 3-5 évben túlnyomó részt kamatot fizetnek vissza.A kamatot meg az államkincstár fizeti a fennálló tőketartozàs után, nem a felfüggesztett adós. Így a tőke jó sokáig csak kamatot fog termelni amit a bank havonta megkap az államkincstártól az ügyféltől meg az egyéb banki költségeket ( havi számlavezetési díj , tőke X%-a hitelfedezeti biztosításra stb) adósnak meg nem csökken érdemben a tőketartozàsa a felfüggesztés alatt úgy a 0,5% kezességvállalási díja sem.


Azutàn majd a tőkét és a tőke után számított 0,5% kezességvállalási díjat fizeti mindaddig amíg nincs meg a 3 gyerek. Ha megvan a 3 gyerek akkor meg csak a fennálló , de havonta az államkincstár által fizetett tőke után a futamidő végéig ( 20 év is akár) még kitart a 0,5% es az egyéb banki költségek fizetése az adós részéről ugyanúgy. Nem kerül hátrányba a bank egyáltalán, csak több helyről és stabilabban jut a kamatokkal növelt követeléséhez.

2019. okt. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mégis,aki már terhes és ezt elmondja a bankban,azt sok esetben eleve elutasítják,több babavárós fórumban olvastam,tehát már arra buzdítják egymást a kismamák,hogy titkolják el a hitelvelvételkor,az a biztos.
2019. okt. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De egyébként valaki mindenképp cumizik.Ha nem a bank,akkor az összes többi ember,aki nem veszi igénybe.Mert ha nem az adós fizet,hanem az állam,akkor az a többi ember pénze valahol.
2019. okt. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bak Norbert ***** válasza:
Lehet ezt így is nézni..De ennyi erővel sokmindent lehetne bírálni, hogy mire költenek a befolyó adókból járulékokból stb.Erre is meg a hitelre is lehet egyénileg nemet is mondani.Nincs kötelezve senki semmire alapból. Max ha igent mondasz akkor lehetnek olyan kitételek mint pl Babavaro , csok, stb esetében hogy korlátoz a szabad döntésében 10-20 évig. Ez is elég nagy cumi lehet az igénybe vevőnek, míg az azt kihagyó meg pl. rugalmasan tud alkalmazkodni az esetleges külső befolyásoló tényezők változásához ez idő alatt.
2019. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!